Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Języka Niemieckiego w ZSKŚiA

4 kwietnia 2019 w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu odbył się Dzień Języka Niemieckiego.

Wydarzenie to miało spopularyzować naukę języka niemieckiego, pokazać młodzieży korzyści płynące z tej umiejętności, jak i zintegrować uczniów zaproszonych giżyckich szkół średnich. Organizatorką imprezy była p. Patrycja Młyniec oraz grupa uczniów ZSKŚiA.
Pierwszą częścią spotkania był pisemny konkurs z języka niemieckiego. Następnie uczestnicy obejrzeli prezentacje multimedialne o krajach niemieckojęzycznych przygotowane przez uczniów klas czwartych. Zaproszona młodzież wraz z opiekunami miała również możliwość obejrzenia wystawy prac na holu głównym szkoły na temat kultury i tradycji Niemiec, Austrii, Szwajcarii. Przyjemność spotkania uświetnił słodki poczęstunek.
Młodzież Zespołu Szkół Kształtowała Środowiska i Agrobiznesu bardzo zaangażowała się w przygotowanie Dnia Języka Niemieckiego. Pokazała, że nauka języka obcego może być pasją i inspiracją dla wyboru przyszłej drogi kariery.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół Kształtowania Środo oraz opublikowany na portalu Giżycko: Dzień Języka Niemieckiego w ZSKŚiA
Oceń artykuł:

(0)