Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

KOLEJNY CERTYFIKAT DLA ZESPOŁU SZKÓŁ KSZTAŁTOWANIA ŚRODWISKA I AGROBIZNESU W GIŻYCKU

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty po raz siódmy wyróżnił szkoły i placówki podejmujące niestandardowe działania na rzecz bezpieczeństwa uczniów.

08 lutego 2018r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia szkołom i placówkom oświatowym Certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.
Do konkursu zostały zgłoszone 53 placówki oświatowe z województwa warmińsko-mazurskiego. Kapituła Komisji przy Kuratorium Oświaty w Olsztynie rozpatrzyła 38 sprawozdań. Na wniosek Kapituły Konkursu Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty przyznał nagrody tj. Certyfikaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” 8 placówkom, zaś 10 wyróżnienia. Nasza szkoła jako jedyna z Giżycka otrzymała nagrodę - Certyfikat, którą wręczył Wojciech Cybulski wicekurator oświaty.
Koordynatorkami projektu są Edyta Trościanko i Marzena Trusewicz-Żakiewicz, które od wielu lat promują działania na rzecz bezpieczeństwa, przeciwdziałania agresji oraz profilaktyki pod hasłem - ,,Profilaktyczna siłownia". Podejmowane w szkole inicjatywy mają szeroki zasięg oddziaływania, angażują całe społeczności szkolną i lokalną. Promowane działania wpłynęły na zmianę zachowań uczniów i osób dorosłych – na bardziej aktywne i otwarte w propagowaniu zasad bezpieczeństwa.


Marzena Trusewicz-Żakiewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół Kształtowania Środo
Oceń artykuł:

(0)