Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

ZSKŚiA z Certyfikatem „Szkoła Wierna Dziedzictwu”!

10 listopada 2017r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia szkołom i placówkom oświatowym wyróżnienia - Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, przyznanego w tym roku po raz pierwszy.

O jego otrzymanie ubiegały się 252 szkoły z województwa warmińsko-mazurskiego. Spośród nadesłanych przez koordynatorów sprawozdań z działań realizowanych na rzecz szerzenia edukacji patriotycznej i regionalnej, Kapituła Konkursu, w skład której wchodzili przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Muzeum Warmii i Mazur, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Delegatury IPN w Olsztynie , przyznała 86 szkołom honorowy tytuł „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Wśród wyróżnionych znalazła się również nasza szkoła, jedyna z Giżycka. Certyfikat został przekazany na ręce Dyrektora Jarosława Kulhawika przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Marka Krzysztofa Nowackiego. Sukcesu pogratulował również Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.
Koordynatorem przedsięwzięcia był Andrzej Arian - nauczyciel pasjonat historii, który od wielu lat rozbudza zainteresowanie młodzieży dziejami państwa polskiego i poszerza wiedzę
dotyczącą okresu powojennego na Warmii i Mazurach.
Cieszymy się z przyznania Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, który jest dla całej społeczności szkolnej ogromnym wyróżnieniem.
Certyfikat przyznawany jest na trzy lata. Po upływie tego okresu szkoła może ponownie wnioskować o jego przyznanie.Wicedyrektor ZSKŚiA
Dariusz Radziulewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół Kształtowania Środo oraz opublikowany na portalu Giżycko: ZSKŚiA z Certyfikatem „Szkoła Wierna Dziedzictwu”!
Oceń artykuł:

(0)