Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Otrzęsiny klas pierwszych w ZSKŚiA

W piątek, 06 października, w ZSKŚiA w Giżycku, odbyły się ,,Otrzęsiny klas pierwszych". W tym roku ich organizacją zajęła się klasa 2 TA, zwycięzca ubiegłorocznych zmagań „pasowania” na uczniów naszej szkoły.

Już przed wejściem na salę gimnastyczną pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z pierwszym zadaniem- na kolanach pokonać odległość do wyznaczonego miejsca. Następnie każda z klas zaprezentowała, oceniany przez jury, taniec powitalny.
Wiedzę dotyczącą znajomości naszej szkoły sprawdzili uczniowie w konkursie „ Balony pytań”. Zadaniem startujących w nim uczniów było przebicie balonu (a nie jest to wcale takie proste) i udzielenie odpowiedzi na znajdujące się w nim pytanie. Pośród kartek z pytaniami były również bonusy (+3 lub-3 punkty).
Siłę mięśni i odpowiednią technikę „koty” sprawdziły przeciągając linę, a umiejętności artystyczne- wykonując rysunek wychowawcy.
Uczestnicy zabawy mogli również sprawdzić, który z chłopaków będzie przyszłym mistrzem wizażu, gdyż ich zadaniem było wykonanie makijażu koleżance z klasy.
Sporo emocji było przy wypiciu „mikstury-specyfiku”. Napój wyglądał może nieco dziwnie i pachniał wręcz „nieziemsko”, ale przy odgadywaniu składników okazało się, że to samo zdrowie, bo i sok z cytryny czuć było ,i kakao, sezam, kukurydza, pieprz…
Wybornie bawiliśmy się przy wielu jeszcze innych konkurencjach i dobrej muzyce.
Otrzęsiny zakończyły się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. W zmaganiach klas pierwszych zwyciężyła 1TŚB, której uczniowie pięknie przebrani byli za biedronki, zgodnie z wcześniej wylosowanym zadaniem.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości 

Klasa 2 TA z wychowawczynią
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół Kształtowania Środo oraz opublikowany na portalu Giżycko: Otrzęsiny klas pierwszych w ZSKŚiA
Oceń artykuł:

(0)