Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

,,Energy week" w ZSKŚiA w Giżycku

W dniach 13-17.02.2017r. w ZSKŚiA odbył się tydzień energetyki po hasłem ,,Energy week".

Młodzież mogła wykazać się swoją wiedzą i zdolnościami manualnymi uczestnicząc w konkursach oraz w konkretnych działaniach związanych z zagadnieniem energii. Uczniowie klas ,,energetycznych" tzn. Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej mieli do wykonania konkretne zadania:
• kl. II - dokonała pomiaru natężenia oświetlenia w salach lekcyjnych i opracowała wyniki
• kl. III - przygotowała i przeprowadziła grę edukacyjną - ,,Energetyczne podchody" dla uczniów Gimnazjum nr 2 w Giżycku
• kl. IV - sprawdziła i oceniła testy uczestników konkursu wiedzy o OZE oraz modele turbin wiatrowych
Pozostałe klasy - ,,nieenergetyczne" brały czynny udział w konkursach: wiedzy o OZE oraz na model turbiny wiatrowej. W rywalizacji klas zwyciężyła klasa 1 Technikum Budowlanego przed klasą 2, 3 i 1 Technikum Agrobiznesu.
Na lekcjach chemii w klasach I p. Marzena Trusewicz-Żakiewicz omawiała wraz z uczniami zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii. Pozostali nauczyciele na swoich lekcjach również wykorzystywali zagadnienia związane z OZE. Podczas jednej z długich przerw w szkole była rozdawana darmowa, energetyczna czekolada.
Gościliśmy uczniów kl. III Gimnazjum nr 2 w Giżycku, którzy bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowanej zabawie. Gimnazjaliści gościli na różnych lekcjach, na których musieli wykonać różnorodne zadania. Dzięki tej wizycie mogli lepiej poznać naszą szkołę.
Dzięki tym przedsięwzięciom uczniowie zwrócili uwagę na zagadnienia związane z OZE oraz wzrosła ich świadomość w tej przyszłościowej dziedzinie.


Marzena Trusewicz-Żakiewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół Kształtowania Środo oraz opublikowany na portalu Giżycko: ,,Energy week" w ZSKŚiA w Giżycku
Oceń artykuł:

(0)