Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Podziel się:

Podziel się:

,,Dżungla w ZSKŚiA”

Pierwszą z imprez która integruje wszystkich wychowanków są „Otrzęsiny” klas pierwszych. Impreza ta, zwana popularnie „otrzęsinami”, przebiega w każdym roku szkolnym pod innym hasłem.

W tym roku motywem przewodnim była DŻUNGLA. 5 października wszyscy uczniowie klas pierwszych od rana chodzili poddenerwowani. „Czy aby na pewno zgraliśmy muzykę? A kto będzie śpiewał? Może jeszcze drobna zmiana w przebraniu”? Takie pytania dało się słyszeć tego dnia na korytarzach. A to wszystko za sprawą klasy 2 TUiSEO, która zorganizowała „pierwszakom” niesamowite otrzęsiny. Prowadzący uroczystość - zwycięzcy ubiegłoroczni, wraz z wychowawczynią Agnieszką Biega przygotowali imprezę w takiej formie, aby bawiła wszystkich i nie obrażała nikogo. Konkursy były zabawne i atrakcyjne. Obowiązywała zasada: otrzęsiny organizujemy dla klas pierwszych, a nie ich kosztem. Cała impreza odbywała się na sali gimnastycznej, gdzie tłumy pierwszoklasistów czekały nieświadome tego, co ich spotka. Aby zwyciężyć, musieli dobrze się bawić w przygotowanych konkurencjach. W czasie „otrzęsin” nowicjusze poddawani byli próbom zręczności, uzdolnień i sprawności fizycznej. Rywalizacja o przetrwanie była bardzo zacięta i emocjonująca. Atmosfera luźnej zabawy z dużą dozą humoru sprzyjała nawiązywaniu pozytywnych relacji. Młodzież była bardzo zaangażowana w całe przedsięwzięcie, chętnie rywalizowała, co było dużą nagrodą dla organizatorów tej imprezy. Z ogólnych relacji uczestników otrzęsin wynika, że impreza bardzo im się podobała. Zdecydowanie w naszej pamięci pozostanie szalony plemienny taniec klasy 1 TIK i niesamowity totem z klasy 1 TA. Wszyscy szamani wywołali deszcz … oklasków.
Po podliczeniu punktów wynik był jednoznaczny - wygrała klasa 1 TA. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody oraz vouchery zwalniające z niezapowiedzianych kartkówek.
Takich „Otrzęsin” jak nasze życzymy każdej innej szkole. Pracy mnóstwo, doświadczenia bezcenne, emocje najbardziej pozytywne z możliwych, postawa uczniów napawająca nadzieją, że w przyszłości w naszym mieście widzieć będziemy pomysłowych, przedsiębiorczych, rzetelnych ludzi. Wysiłek zdecydowanie nie do opisania, nie do zmierzenia, nie do zakwestionowania …
Agnieszka Biega
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół Kształtowania Środo oraz opublikowany na portalu Giżycko: Dżungla w ZSKŚiA
Oceń artykuł:

(0)