Niedziela, 17 listopada 2019. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Podziel się:

Podziel się:

Łożyński leci do Argentyny

Po dwóch latach i czterech zakończonych semestrach w Wojskowej Akademii Technicznej wreszcie mogę wygospodarować sobie więcej czasu na pływanie. Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów na przyszły rok, ale obok ambitnej pracy dyplomowej chcę także wrócić do sportowej walki tym razem na nieco szerszych, międzynarodowych wodach.

Ten sezon regatowy już zakończyłem ale najprawdopodobniej przyjdzie mi go znów otwierać, ponieważ narodził się pomysł wyjazdu do Argentyny na windsurfingowe Mistrzostwa Świata w klasie Formula Experience. Odległość niebagatelna prawie 13 tysięcy kilometrów. Podobnie z kosztami, które zwykłego turystę przyprawiłyby o zawrót głowy, bowiem sam przelot, wynajęcie sprzętu oraz wpisowe do zawodów to wydatek przekraczający osiem tysięcy złotych. Kiedyś mógłbym pomarzyć o takim wyjeździe, dziś na szczęście staje się to jak najbardziej realne a pierwszego partnera wyjazdu nie musiałem długo szukać i namawiać. Dzięki Studium Wychowania Fizycznego Wojskowej Akademii Technicznej mogę skupić się już na przygotowaniu kondycyjnym i pakowaniu walizek, bowiem za dwa tygodnie wylatuję do Miramar w Argentynie by walczyć o medal Mistrzostw Świata.

Lokalizacja regat najprawdopodobniej sprawi, że zabraknie części europejskiej czołówki, w czym przyznam upatruję swoje szanse. Wiem jednak, że nie będzie wcale tak łatwo, bo choć Morze Chiquita tłumacząc na polski jest maleńkie to w rzeczywistości ma szerokość Bałtyku a do tego jest okrągłe, co z kolei sprzyja spiętrzaniu się wysokich fal przy każdym kierunku wiatru, którego tam nigdy nie brakuje. Należy też dodać, że argentyński akwen jest bardziej zasolony niż samo morze martwe.

Z pewnością czeka mnie wiele ciekawych niespodzianek i wyzwań, którym przyjdzie mi stawić czoła po raz pierwszym. Trzymajcie kciuki i już zapraszam was do śledzenia relacji z wyjazdu na facebook.com/lozynskipl i stronie lozynski.pl. Codziennie będę przesyłał jakże egzotyczne o tej porze roku zdjęcia, filmy i relacje!


Pozdrawiam serdecznie
pchor. Adam Łożyński (POL-2, Wojskowa Akademia Techniczna)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Adam oraz opublikowany na portalu Giżycko: Łożyński leci do Argentyny
Oceń artykuł:

(0)