Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Podziel się:

Podziel się:

Dbajmy o Naszą Planetę- innej nie mamy!

Coraz większy stopień zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby zmusza nas do przemyśleń . Każdy z nas może wpłynąć na ochronę środowiska, dbając w swoim otoczeniu o przyrodę, bo przecież nikt z nas nie chce mieszkać pośród wielkich skupisk ludzkich śmieci.

Coraz większy stopień zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby zmusza nas do przemyśleń .
Każdy z nas może wpłynąć na ochronę środowiska, dbając w swoim otoczeniu o przyrodę, bo przecież nikt z nas nie chce mieszkać pośród wielkich skupisk ludzkich śmieci. Dlatego 15 września Gimnazjum w Wilkasach przyłączyło się do Akcji Sprzątanie Świata, którego koordynatorem była Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.
Tegoroczna akcja przebiegła pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce" i miała na celu budzenie oraz wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów, a także zmienić postrzeganie odpadów jako niepotrzebnych resztek. Co roku zbiera się setki ton śmieci – liczba ich nie maleje; na miejsce zebranych wyrzucane są nowe. Rozwiązaniem problemu nie jest coroczna zbiórka odpadów lecz zmiana nawyków w codziennym życiu.
Ochotnicy zostali podzieleni na 3 sekcje sprzątające, które ruszyły w stronę ścieżki edukacyjnej położonej blisko gimnazjum. Niestety uczniowie nie mogli wejść w głąb ścieżki ze względu na trwającą w lesie wycinkę drzew, dlatego gimnazjaliści zbierali śmieci na pobliskich skwerach i plaży. Na końcu sprzątania w ramach integracji uczniowie mogli zjeść smażoną kiełbaskę z ogniska.
Dziękujemy wszystkim ochotnikom mile spędzony razem czas.
A.P. i A.M.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: az
Oceń artykuł:

(0)