Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

I etap Turnieju Debat Oksfordzkich w Giżycku.

Technicy z "Elektryka" z humanistycznym zacięciem.

I etap Turnieju Debat Oksfordzkich

08 marca br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbył sie pierwszy etap Turnieju Debat Oksfordzkich, w ktorym udział wzięły drużyny z liceum w Wydminach, Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych oraz I Liceum Ogólnokształcącego.

Debata oparta była na dyskusji obu stron – propozycji (za) i opozycji (przeciw), które naprzemiennie zabierają głos, przedstawiając swoje argumenty, ale też odpowiadając na te przedstawione przez przeciwnika. Celem wydarzenia była nauka kultury dyskusji i rozwijanie u młodych ludzi umiejętności oratorskich.

Zwycięzcą debaty zostali uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych (Kacper Bochan, Krzesimir Domagała, Hubert Kawiński, Marek Milkamanowicz), wyprzedzając uczniów I LO (Maksymilian Ambroziak, Mikołaj Ejsmont, Jakub Czyż, Julia Kamińska) o pięć punktów. Drugi etap konkursu odbędzie się 22 marca w Bartoszycach, zakwalifikowali się do niego również uczniowie I Liceum Ogólnokształcacego.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: ksp@zseii.edu.pl oraz opublikowany na portalu Giżycko: Turniej Debat Oksfordzkich - technicy z "Elektryka" z humanistycznym zacięciem
Oceń artykuł:

(0)