Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

NIEZWYKŁE LEKCJE W 15 GIŻYCKIEJ BRYGADZIE ZMECHANIZOWANEJ IM. ZAWISZY CZARNEGO

Uczniowie dowiedzieli się też, na co należy zwrócić uwagę składając meldunek telefoniczny w razie wypadku. Chętne dzieci wzięły udział w części praktycznej, aby czynnie utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wzięli udział w tej niezwykłej lekcji ratowania życia.

19. 03. 2018 r. uczniowie z kl.V Szkoły Podstawowej nr 7 w Gizycku mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Żołnierze z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej przybliżyli podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Następnie zademonstrowali na fantomie prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Uczniowie dowiedzieli się też,
na co należy zwrócić uwagę składając meldunek telefoniczny w razie wypadku. Chętne dzieci wzięły udział w części praktycznej, aby czynnie utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wzięli udział w tej niezwykłej lekcji ratowania życia.
Podczas tej szczególnej wizyty uczniowie odwiedzili także Salę Tradycji 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Dzieci zapoznano z tradycjami dziedziczonymi przez jednostkę wojskową oraz przybliżono im postać Zawiszy Czarnego – patrona 15 GBZ. Spotkanie było okazją do wspólnej dyskusji na temat znaczenia dziedzictwa narodowego i patriotycznego. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się repliki średniowiecznej broni i zbroi rycerskiej. Ponadto uczniowie odwiedzili Salę Historii Najnowszej poświęconą pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej, Sybirakom i Żołnierzom Armii Krajowej. Uczestnicy wysłuchali wykładu dotyczącego losu Polski i Polaków - od momentu wybuchu II wojny światowej poprzez golgotę wywózek na Sybir i zbrodnię katyńską. Ta ciekawa lekcja historii na trwale zapisze się w pamięci uczniów.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku oraz opublikowany na portalu Giżycko: Niezwykłe lekcje w 15. Brygadzie
Oceń artykuł:

(0)