Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Szkoła Korczaka i „Szlachetna paczka”

Myśl o zaangażowaniu Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku w akcję „Szlachetna paczka” pojawiła się już w ubiegłym roku, musiała ona jednak dojrzeć do realizacji.

Myśl o zaangażowaniu Szkoły Podstawowej nr 7 w Giżycku w akcję „Szlachetna paczka” pojawiła się już w ubiegłym roku, musiała ona jednak dojrzeć do realizacji. Pierwszym etapem było zgłoszenie pomysłu Pani Dyrektor, która przychylnie się do niego odniosła. Drugi etap - to zasięgnięcie opinii Rodziców. Na grudniowych spotkaniach wychowawcy klas spytali Rodziców o chęć zaangażowania się w tę niezwykłą akcję. Większość klas wraziła zgodę na udział i wsparcie „Szlachetnej Paczki”. Z rodzin potrzebujących pomocy, opisanych na stronie internetowej „Szlachetnej Paczki”, została wybrana rodzina z okolic Giżycka, którą tworzy samotny ojciec z czwórką dzieci w wieku 16, 14, 13, 11 lat. Potrzebami pierwszego stopnia były materiały budowlane i drzwi do wydzielenia pokoju dla jedynej dziewczynki w rodzinie oraz ciepła odzież i buty dla młodszych chłopców. Dzięki zaangażowaniu wychowawców i uczniów (z 26 oddziałów klasowych) zaczęto sprawnie zbierać fundusze na zakup potrzebnych artykułów, a także przynosić artykuły spożywcze i chemiczne. „Centrum dowodzenia” znajdowało się u opiekunek Szkolnego Wolontariatu w świetlicy szkolnej. Pani Łucja Magdziarz i pani Dorota Juschus skrupulatnie spisywały dary, które składały poszczególne klasy. Nauczyciele stworzyli oddzielny fundusz z przeznaczeniem na bon do sklepu sportowego dla starszych dzieci z wybranej rodziny. W zakupie talonów pomagała pani Urszula Reichert. Bardzo szybko okazało się, że możemy pomóc nie tylko w zakupie materiałów budowlanych i odzieży na zimę, ale także obdarować wybraną rodzinę rzeczami, które były ich marzeniem. W piątek rano dzieci ze świetlicy posegregowały zebrane artykuły, a po południu wolontariusze z klas VI i VII spakowali 23 kartony darów. Dzięki pani Wandzie Doliasz można było szare pakunki ozdobić kolorowymi gwiazdkami, aby i na zewnątrz były piękne. Materiały budowlane dzięki uprzejmości właścicieli sklepu budowlanego Panów Żukowskich z ulicy Hetmańskiej zostały w sobotę rano dostarczone bezpośrednio do magazynu „Szlachetnej Paczki”. W przenoszeniu pozostałych ciężkich pakunków do samochodu pomagał pan Wojciech Magdziarz. Zapakowane prezenty zostały zawiezione do magazynu w południe, było to możliwe dzięki uprzejmości pana Rafała Chełkowskiego, któremu towarzyszyła córka Kinga, uczennica klasy 2b naszej szkoły. Opiekunka rodziny Pani Dorota była zachwycona ilością podarunków i ich pięknym przygotowaniem. Otrzymaliśmy dyplom „Szlachetnej Paczki” i usłyszeliśmy wiele ciepłych słów podziękowań.
Mamy nadzieję, że nasza pomoc podniesie rodzinę na duchu i od tej pory będzie spotykać ją samo dobro.
Wszystkim za wszystko bardzo dziękuję!
Koordynator akcji na terenie szkoły Mariola Ch.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku oraz opublikowany na portalu Giżycko: "Siódemka" zaangażowana w akcję „Szlachetna paczka”
Oceń artykuł:

(0)