Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej nr 7 w Giżycku

Zgodnie z hasłem tegorocznej akcji „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają" –patrole z klas VI egzaminowały dorosłych w szkole: nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły. Chętne osoby podjęły wyzwanie, mogły wybierać również trudniejsze przykłady.

W piątek 29.09.2017r. w naszej szkole odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Koordynatorkami akcji były: pani Joanna Danielczyk i pani Janina Morska.
Do tej akcji cała szkoła przygotowywała się kilka tygodni wcześniej powtarzając tabliczkę mnożenia, dekorując pracownie i korytarze szkolne planszami, plakatami i łamigłówkami przygotowanymi przez uczniów.
W klasach IV-VII udział wzięło łącznie 427 uczniów, ekspertami zostało 224 uczniów. Wszyscy, którzy zdali bezbłędnie egzamin otrzymali imienny certyfikat i naklejkę „Eksperta tabliczki mnożenia".
Zgodnie z hasłem tegorocznej akcji „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają" –patrole z klas VI egzaminowały dorosłych w szkole: nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły. Chętne osoby podjęły wyzwanie, mogły wybierać również trudniejsze przykłady.
W południe patrol egzaminatorów, pod opieką pani Joanny Danielczyk, wyruszył do miasta, by giżycczanie mogli się zmierzyć ze swoją znajomością tabliczki mnożenia.
Przechodnie z uśmiechem podchodzili do akcji i chętnie przystępowali do egzaminu. Również przeegzaminowane zostały panie z przedszkola „Bajka”, które świetnie pamiętały tabliczkę mnożenia. Na koniec patrol odwiedził Urząd Miasta. Tam też został przeprowadzony egzamin wśród chętnych pracowników urzędu. Wyzwanie podjął Burmistrz Giżycka pan Wojciech Iwaszkiewicz, który zdał egzamin wspaniale.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klas trzecich, dla których tego typu zadania należą jeszcze do zagadnień ponadprogramowych. Dzięki zaangażowaniu swoich pań wychowawczyń trzecioklasiści mogli również wykazać się dodatkową wiedzą. Dlatego też przedstawiamy młodszych ekspertów z imienia i nazwiska. Oto oni:

Klasa III B - wychowawca pani Małgorzata Szabłowska
Liczba uczestników - 12 uczniów
Eksperci:
1. Bitel Stanisław
2. Dobosz Emil
3. Gal Patryk
4. Haszczyn Hanna
5. Karolczuk Jan
6. Kołosińska Wiktoria
7. Pac Liliana
8. Pacek Tomasz
9. Wasilewska Aleksandra
10. Wasilewska Pola

Klasa III D- wychowawca pani Ewa Kostun
Liczba uczestników - 9 uczniów
Eksperci:
1. Dereszkiewicz Sebastian
2. Kazberuk Martyna
3. Kujawska Julia

Klasa III E - wychowawca pani Danuta Chrostowska
Liczba uczestników - 24 uczniów
Eksperci:
1. Fil Grzegorz
2. Ferenc Adam
3. Skrzypek Magdalena
4. Sowula Maja
5. Zagórska Oliwia

Klasa III F - wychowawca pani Mariola Szerenos
Liczba uczestników - 24 uczniów
Eksperci:
1. Przybielska Milena
2. Sojko Remigiusz
3. Todryk Karina
4. Uszkiewicz Marcin
5. Januszkiewicz Maja

Klasa III G - wychowawca pani Wioleta Rawłuszko
Liczba uczestników - 24 uczniów
Eksperci:
1. Jankowski Eryk
2. Łatacz Olivia

Łącznie do konkursu przystąpiło 93 trzecioklasistów, wśród których 25 zdało egzamin bezbłędnie uzyskując tym samym tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Wszystkim Ekspertom jeszcze raz serdecznie gratulujemy,
a uczestnikom i osobom zaangażowanym w przygotowaniach dziękujemy za solidną pracę i udział w tegorocznej akcji. Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie w pamięci na długo (wraz z tabliczką mnożenia:-)

Warto nadmienić, że organizatorem Głównym jest Wydawnictwo WKM Rachmistrz ze Szczecinka, wyłączny wydawca kart Grabowskiego. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki. Organizator Główny udostępnił uczestnikom materiały niezbędne do przeprowadzenia ŚDTM takie jak: losy, logo, plakaty, scenariusze gier i wiele innych (dostępne na stronie www.wmtday.org.)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku
Oceń artykuł:

(0)