Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

III Wojewódzki Konkurs Humanistyczny "Obrazy słowem malowane"

Zadaniem uczestników konkursu było opisanie wylosowanego obrazu.

Dnia 6 grudnia 2017 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Giżycku wzięli udział w III Wojewódzkim Konkursie Humanistycznym "Obrazy słowem malowane". W Węgorzewie placówkę reprezentowali - w kategorii Szkoła podstawowa: Karolina Zienkiewicz, uczennica VI klasy oraz Halina Piechowiak, uczennia klasy V, natomiast w kategorii Gimnzajum, Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Szkoła Branżowa I stopnia: Kamil Kowalski, uczeń klasy III gimnazjum, Kacper Kwiecień i Kamil Kasperowicz, uczniowie klasy I Branżowej Szkoły I stopnia.

Zadaniem uczestników konkursu było opisanie wylosowanego obrazu. Uczniowie szkół podstawowowych musieli się zmierzyć z obrazem Aleksandra Gierymskiego "Nadwiśle pod Warszawą" z 1882 roku. Gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych opisywali dzieło Augusta Stryowskiego "Flisacy nad Wisłą" z 1881 roku. Zadanie nie było łatwe, ale uczniowie SOSW w Giżycku świetnie sobie z nim poradzili. Wykorzystali niemal cały przeznaczony na ten cel czas i dzięki ciężkiej pracy oraz zaangażowaniu osiągneli sukces. Halina Piechowiak zajęła II miejsce w pierwszej kategorii, Kamil Kowalski również II miejsce, Kami Kasperowicz III miejsce w drugiej kategorii.

Zwycięzcom GRTULUJEMY!

Opiekę nad młodzieżą pełniła Pani Anna Górska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Specajlny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Giżycku oraz opublikowany na portalu Giżycko: III Wojewódzki Konkurs Humanistyczny "Obrazy słowem malowane"
Oceń artykuł:

(0)