Piątek, 22 listopada 2019. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Podziel się:

Podziel się:

XIV Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania w SOSW w Giżycku

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku dnia 21 listopada przeprowadził XIV Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania „Sztuka Słowa” - Moje dziedzictwo.
Uczestnikami konkursu były dzieci i młodzież z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim z terenu naszego województwa. Głównym celem tych corocznych spotkań jest kształtowanie umiejętności pięknego czytania, ale również integracja uczniów z różnych szkół oraz poznawanie walorów turystycznych Ziemi Giżyckiej. W bieżącym roku przewodnią ideą było kształcenie poczucia odpowiedzialności, miłości do ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa kulturowego.
Tegoroczny konkurs odbył się na terenie Twierdzy Boyen.
W historycznych murach gościliśmy 21 uczestników z 7 placówek: z Gołdapi, Iławy, Szczytna, i Węgorzewa oraz uczniów z Gawlik Wielkich i Staświn. Oczywiście nie zabrakło przedstawicieli Ośrodka z Giżycka. Uczestnicy podzieleni w dwie grupy wiekowe zmierzyli się z wybranymi fragmentami książki Antoniny Domańskiej „Paziowie króla Zygmunta” (grupa młodsza) lub Henryka Sienkiewicza „Pan Wołodyjowski”(grupa starsza).
Komisja nie miała łatwego zadania. Wszyscy wyśmienicie przygotowali się do tego przedsięwzięcia. W grupie 1 wyróżniono: Dominikę Ołów z ZPE – W z Gołdapi, Halinę Piechowiak z SOSW Giżycko. Nagrody powędrowały do: Marcina Pilimona z SP Staświny (III miejsce), Mileny Majewskiej z SOSW Szczytno (II miejsce) oraz Aleksandry Żabińskiej z SOSW Szczytno. W grupie starszej laureatem został Piotr Falkowski z SOSW Iława, kolejne miejsca zajęli Dorota Ziółkowska również z SOSW Iława i Krystian Mikołajewski z SOSW Szczytno. Wyróżniono Kamila Kowalskiego z SOSW Giżycko i Konrada Bartosika z SOSW Węgorzewo.
Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz pracowników Twierdzy wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami oraz uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na terenie Laboratorium prochowego.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg konkursu, a zwłaszcza uczestnikom i ich opiekunom. Do zobaczenia za rok.koordynator konkursu Marzena Orłowska
nauczyciel-bibliotekarz SOSW Giżycko
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Specajlny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Giżycku oraz opublikowany na portalu Giżycko: XIV Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania w SOSW w Giżycku
Oceń artykuł:

(0)