Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Zbiórka na projekt sali sportowo - rehabilitacyjnej

Nasze dzieci zasługują na salę z prawdziwego zdarzenia!

Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób O Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "SZANSA" działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Giżycku i współpracuje z Klubem Rodziców JiM. Rodzice niepełnosprawnych uczniów postanowili czynnie zaangażować się w życie szkoły i podjęli wyzwanie zebrania środków finansowych na projekt sali sportowo - rehabilitacyjnej, niezbędnej w kształceniu ich pociech.

"Tak bardzo pragniemy, aby nasze dzieci miały skrawek wolności i radości, ich codzienność to mierzenie się z wyzwaniami. Staramy się z całych sił, aby ich przestrzeń była przyjazna, dostosowana do ich potrzeb - aby mogły uczyć się i rozwijać. Mamy wspaniałą szkołę, cudowną kadrę i mnóstwo marzeń - jedno z nich to sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia - sala, gdzie będą ćwiczyć i rehabilitować się nasze dzieci. Wiemy, że pieniądze na nią się znajdą, ale żeby zacząć, potrzebny jest projekt - projekt, na który chcemy zebrać środki z Waszą pomocą. Gdy będziemy go mieć - nic już nas nie zatrzyma!"

Realizacja podstawy programowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Giżycku w zakresie wychowania fizycznego jest utrudniona z uwagi na fakt braku profesjonalnej sali gimnastycznej. Część godzin w-f'u realizowana jest dzięki uprzejmości dyrektorów szkół ponadgimnazjalych na terenie miasta. Odległość szkoły jest na tyle duża, że uczniowie, pokonując pieszo ten dystans, po dotarciu na zajęcia są zmęczeni. Po godzinach w-f'u, wracają do szkoły na pozostałe lekcje. Z uwagi na niepełnosprawność i dodatkowe obciążenie, efektywne wykorzystanie czasu jest niemożliwe.

W związku z tym pragniemy uzbierać potrzebną kwotę na projekt sali, a następnie wybudować budynek, w którym będziemy rozwijać nasze dzieci. Prosimy zatem o wsparcie. Wpłat można dokonać przez portal pomagam.pl.
Link: https://pomagam.pl/soswgizycko
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Specajlny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Giżycku oraz opublikowany na portalu Giżycko: Zbiórka na projekt sali sportowo-rehabilitacyjnej
Oceń artykuł:

(0)