Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Podziel się:

Podziel się:

Terapia ruchem i zabawą

Marzenia dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i z autyzmem spełniły się dzięki wrażliwości i hojności ludzi o wielkim sercu, którzy decydują o przydziale dotacji w Telewizji Polskiej S.A. oraz Fundacji PZU. Dzięki tym darczyńcom na podwórku szkolnym Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Giżycku przy ul. Białostockiej powstał wspaniały plac zabaw.

Marzenia dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i z autyzmem spełniły się dzięki wrażliwości i hojności ludzi o wielkim sercu, którzy decydują o przydziale dotacji w Telewizji Polskiej S.A. oraz Fundacji PZU. Dzięki tym darczyńcom na podwórku szkolnym Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Giżycku przy ul. Białostockiej powstał wspaniały plac zabaw - upragniony i wymarzony przez dzieci z Przedszkola Specjalnego.
Projekt „Terapia ruchem i zabawą - budowa placu zabaw przy Przedszkolu Specjalnym w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Giżycku” uzyskał akceptację komisji Telewizji Polskiej S. A. i w ramach w 23. edycji charytatywnej akcji „Reklama Dzieciom” otrzymał dotację w wysokości 18 000 zł. Dzięki tym środkom można było wykonać roboty przygotowawcze i miejsce na plac zabaw oraz nawierzchnię na szkolnym podwórku.
Partnerem w pozyskaniu funduszu na plac zabaw było Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób O Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych SZANSA działające w Ośrodku, które wystosowało wnioski z prośbą o dotację projektu do wielu fundacji korporacyjnych. Wielkie serce i zrozumienie potrzeb osób niepełnosprawnych okazała Fundacja PZU, która przekazała 33 991 zł na zakup urządzeń na plac zabaw i ich montaż. Stowarzyszenie SZANSA wsparło realizację projektu poprzez przekazanie na ten cel 5000 zł, które pozyskane zostały dzięki przekazaniu 1% podatku.
Dzięki życzliwości, dobroci, hojności wielu osób powstał atrakcyjny plac zabaw, który zapewni odpowiednie warunki aktywnej i bezpiecznej zabawy, a także rozwoju ruchowego, a ten z kolei jest podstawą terapii dzieci niepełnosprawnych. Plac zabaw to miejsce, gdzie dzieci będą mogły trenować nie tylko swoje ciało, ale również umiejętności społeczne polegające na nauce współpracy, kreatywności oraz współzawodnictwa. Czas wesołej zabawy na placu zabaw przyczyni się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami. Oprócz dzieci przedszkolnych z placu zbaw korzystać będą uczniowie w młodszym wieku szkolnym - uczniowie klas I-III szkoły podstawowej z lekką, umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością oraz dzieci objęte zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Specajlny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Giżycku oraz opublikowany na portalu Giżycko: SOSW - terapia poprzez ruch i zabawę
Oceń artykuł:

(0)