Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Podziel się:

Podziel się:

IV Przegląd Piosenki Patriotycznej w GCK-u

Mali patrioci śpiewali o Polsce...

Dnia 14.11.2017r. już po raz czwarty odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej pod hasłem „Mały człowiek też patriota”, w którym udział wzięły 6-latki z giżyckich przedszkoli i szkół. Honorowy patronat nad przeglądem objął jak co roku Burmistrz Miasta – Pan Wojciech Iwaszkiewicz. Wśród zaproszonych gości byli: Starosta Powiatu – Pan Wacław Strażewicz, Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli – Pan Piotr Szulc, Dyrektor GCK-u – Pani Marta Dąbrowska, Kombatanci, dyrektorzy szkół i przedszkoli. Nie zabrakło również członków rodzin występujących na scenie dzieci. Wszyscy zebrani na widowni zostali przywitani tańcem pt. „Flaga”, w wykonaniu dzieci z gr. „Pszczółki” pod kierunkiem pani Agnieszki Kazukiewicz. Podczas występów nie zabrakło takich utworów jak: „O mój rozmarynie”, „Maszerują strzelcy”, „Czerwone jabłuszko”, „Polska moja ojczyzna” itd. Gośćmi specjalnymi były uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr 1, które recytowały wiersze o tematyce patriotycznej.
Wszystkie występy były starannie przygotowane przez panie nauczycielki, każde zespół został nagrodzony statuetką, dyplomem oraz książkowymi i słodkimi upominkami.
IV Przegląd Piosenki Patriotycznej zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki: Dorota Bartłoczuk, Monika Borkowska i Anna Kukuła-Ogonowska.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Przedszkole "Bajka" oraz opublikowany na portalu Giżycko: Mali patrioci śpiewali o Polsce
Oceń artykuł:

(0)