Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Podziel się:

Podziel się:

Laureatka i finaliści z I LO w Giżycku w Zawodach Matematycznych

Piątek 13tego nie jest taki zły :)

Podobno piątek 13tego jest pechowy, ale właśnie w takim dniu odbył się finał XVI edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Marta Chełkowska i Bartłomiej Ładny z klasy 3e i pierwszaki: Piotr Fil i Kacper Żurek. Szczególnie łaskawy okazał się ten dzień dla Marty, która została laureatką XVI edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. Gratulujemy także pierwszoklasistom, którzy zostali finalistami tej edycji zawodów.
Eliminacje do zawodów trwały od listopada. Uczestnicy co miesiąc rozwiązywali po 5 zadań, wyniki publikowane były na stronie internetowej zawodów. Prowadzone i upubliczniane są rankingi: najlepszych uczniów w każdej kategorii, najlepszej szkoły uczestniczącej w zawodach i inne.
W Olsztynie, na Wydziale Matematyki i Informatyki finaliści zmierzyli się z pięcioma zadaniami z różnych działów matematyki (dla ciekawych zadania).
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz opublikowany na portalu Giżycko: Laureatka i finaliści z I LO w Zawodach Matematycznych
Oceń artykuł:

(0)