Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Zakładamy Przyszkolny Mini - Ogródek Botaniczny w I LO

dzięki pomocy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich

Nasza szkoła pozyskała od Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, działającego przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, fundusze na założenie przyszkolnego ogródka botanicznego . Projekt realizowany będzie przez najbliższe dwa lata, a jego realizacja rozpoczęła się już w październiku tego roku. Plac przeznaczony na ogród znajduje się przy parkingu szkolnym i można go zobaczyć z okien sali biologicznej. Zakupione zostały drewniane skrzynki oraz część roślin. Na razie wystawione są tylko trzy skrzynki, ale będzie ich więcej, a z czasem pojawią się również drewniane stoły - stanowiska pracy dla uczniów. Kolejne działania przewidziane są na wiosnę 2018r.

Celem projektu jest wykorzystanie ogrodu do realizacji tematów z przyrody i biologii związanych bezpośrednio z bioróżnorodnością.. Zależy nam na tym, aby młodzież zdobywała w naszej szkole nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną. Dzięki ogródkowi odbędzie się więcej lekcji w terenie, bez konieczności organizowania wycieczki poza bramy szkoły. Ogród umożliwi wykorzystanie metod badawczych typu obserwacja, czy doświadczenie, które są podstawą zdobywania wiedzy i umiejętności z przedmiotów przyrodniczych.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz opublikowany na portalu Giżycko: Zakładamy Przyszkolny Miniogródek Botaniczny
Oceń artykuł:

(0)