Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

CZYTAJ PL- w I LO

ZA DARMO :)

Nasza szkoła, jako jedna z 1000 szkół w Polsce, bierze udział w Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon.

2 listopada wystartowała pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach akcji Czytaj PL. Uczniowie naszej szkoły jak i wielu innych ze szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju mogą zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Do szkół trafiły plakaty z okładkami 12 książek i kodem QR. Książkę można wypożyczyć na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja.

Projekt przewiduje również wiele konkursów i atrakcyjnych nagród. Akcja „Upoluj swoją książkę” organizowana jest z inicjatywy Instytutu Książki z Krakowskim Biurem Festiwalowym, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformą e-bookową Woblink.com, które już od 5 lat organizują wspólnie akcję Czytaj PL.

Czytaj PL do tej pory było organizowane w niespotykanej w Polsce i na świecie skali, a w tym roku zasięg akcji będzie wielokrotnie większy. Akcja obejmuje blisko 500 miast i miejscowści. Na ponad siedmiu tysiącach nośników pojawią się darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. Po raz pierwszy w akcji weźmie udział 10 miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik – Miasta Literatury UNESCO.

Zeszłoroczna edycja zachęciła do czytania tysiące osób. Liczymy, że tym roku będzie ich jeszcze więcej.

Akcja Czytaj PL od początku jest organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Lista dostępnych książek:

Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”
Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”
Gregory David Roberts „Shantaram”
Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
Anna Kamińska „Wanda”
Jakub Małecki „Ślady”
Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”
Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”
Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”
Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”
Jon Ronson „#WstydźSię!”
Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz opublikowany na portalu Giżycko: CZYTAJ PL
Oceń artykuł:

(0)