Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Kolejny sukces Wojtka Wiśniewskiego

Wojtek indeks już ma ;-)

11 marca 2017r. uczestniczyłem w finale konkursu organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej „Wygraj Indeks” zarówno z fizyki, jak i z matematyki. Po blisko tygodniowym oczekiwaniu na wyniki, okazało się, że zostałem laureatem z obu części zawodów i od października tego roku mogę podjąć studia na dowolnym kierunku prowadzonym przez WFTiMS Politechniki Gdańskiej. Finał konkursu z fizyki polegał na rozwiązaniu 5 zadań, a z matematyki 11 zadań o podwyższonym stopniu trudności w porównaniu do zadań maturalnych. Oferta tego wydziału jest bardzo ciekawa, a najbardziej zainteresowały mnie kierunki związane z matematyką finansową czy bioinformatyką.
Ponadto, zakwalifikowałem się do finału podobnego konkursu z fizyki organizowanego przez Politechnikę Łódzką. Pomimo tego, że już nie muszę przejmować się wynikami matury, z którą zmierzę się w maju tego roku, to bardzo chciałbym zostać studentem jednego z najlepszych i najbardziej prestiżowych wydziałów w Polsce, czyli Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej na prowadzonym od października 2017 roku kierunku - Inżynieria i analiza danych. Być może, podobnie jak moja starsza siostra, pozostanę na uczelni na studiach doktoranckich.
Dzięki szczególnej pomocy moich nauczycielek: Pani Ewy Kulas (nauczyciel fizyki) i Pani Ireny Piotrowskiej (nauczyciel matematyki) jestem spokojny o wyniki egzaminu maturalnego. Dużo pracuję dodatkowo i trafiam na problemy, które są dużo bardziej skomplikowane niż zagadnienia poruszane na lekcji. Moje opiekunki zawsze chętnie i fachowo mi pomagają, za co jestem im bardzo wdzięczny.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz opublikowany na portalu Giżycko: Kolejny sukces Wojtka Wiśniewskiego
Oceń artykuł:

(0)