środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Podziel się:

Podziel się:

Święto szkoły w gimnazjum w Bystrym

„A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko, co piękne…?” - słowa Mikołaja Kopernika – patrona Gimnazjum w Bystrym były mottem przewodnim Święta Szkoły połączonego z jej dniem otwartym. Naszymi gośćmi byli: Wójt Gminy Giżycko p. Marek Jasudowicz, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Giżycko p. Agnieszka Konc, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracjnego Szkół p. Renata Janowska, proboszcz Parafii w Bystrym ks. Mirosław Sorbaj, przewodnicząca Rady Rodziców p. Bogusława Turczyk, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Rubacka oraz rodzice. Dziewiąty jubileusz nadania imienia szkole obfitował w bogaty i różnorodny program artystyczny, na który złożyły się: przedstawienie o Mikołaju Koperniku, przedstawienie historii szkoły, gala talentów oraz pokazy sportowe. Natomiast uczniowie klas szóstych szkół podstawowych z Upałt, Spytkowa i Bystrego uczestniczyli w ciekawych lekcjach z chemii i fizyki.

Imprezę prowadzili: Kacper Turczyk z klasy IA i Weronika Smolak z klasy IB, wykazując się wielkim profesjonalizmem. Klaudia Baryga i Karolina Rubacka przedstawiły historię naszej szkoły. Najciekawszym punktem programu okazała się gala talentów – tanecznych, wokalnych, sportowych, oratorskich. Ola Jaszcz z kl IA wzruszająco wykonała utwór muzyczny na klarnecie. Uczeń klasy III – Arkadiusz Wołkowycki pobił rekord szkoły w podnoszeniu na drążku (wykonał 19 podnoszeń). Weronika Ekstowicz z kl IA brawurowo zaśpiewała piosenkę Kayah, zespół taneczny z IB zaprezentował wyjątkowo energetyczny taniec nowoczesny, a IA zbudowała piramidę sportową. Weronika Smolak i Natalia Komosa przedstawiły fragmenty prozy B. Prusa i H. Sienkiewicza, Martyna Targońska okazała się bezkonkurencyjna w żonglerce piłką nożną (46 podbić nogą i głową). Dowcipne przedstawienie o patronie szkoły zaprezentował duet: Jerzy Aniołek z klasy III i Weronika Ekstowicz z kl. IA. W konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku – patronie naszej szkoły zwyciężył Kacper Kamiński z kl. II. Tylko o 0,5 pkt wyprzedzając Annę Jarko z IB i Natalię Komosę z kl. III. Wszyscy troje pojadą w nagrodę za darmo na wycieczkę szkolną do Gdańska.
Dzień otwarty szkoły obfitował w gości z szóstych klas szkół podstawowych w Spytkowie, Upałach i Bystrym. Uczniowie zapoznali się z historią szkoły poprzez oglądanie kronik, wzięli udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez pana Szymona Jabłońskiego. Główną atrakcją tego dnia był udział uczniów w lekcjach chemii i fizyki. Pani Rzeczyska przygotowała ciekawe doświadczenia z chemii, między innymi: uczniowie poznali jedną z metod otrzymywania wodoru w reakcji sodu z wodą, zbadali pH substancji używanych w domu, z sody oczyszczonej, cukru pudru i alkoholu otrzymano „węża faraona”, było trochę błysku podczas spalania magnezu, a potem właściwości cieczy nieniutonowskiej – czyli zabawa z mąką ziemniaczaną i wodą. W przerwie między lekcjami otwartymi szóstoklasiści udali się na słodki poczęstunek, o który zadbała pani Agnieszka Żyworonek. Na zajęciach z fizyki przygotowanych przez panią Marzannę Ksieniewicz uczniowie badali ciśnienie atmosferyczne, powiększono dwukrotnie objętość pianki do golenia w naczyniu próżniowym, uczniowie podjęli próbę rozerwania półkul magdeburskich, najodważniejsi badali przewodność elektryczną na sobie, tworząc krąg i trzymając się za ręce poddawani byli działaniu ładunku elektrycznego wytwarzanego w maszynie elektrostatycznej, dużym zainteresowaniem cieszyły się interaktywne symulacje doświadczeń fizycznych, prezentowane na interaktywnej tablicy multimedialnej. Atmosfera w tym ważnym i uroczystym dniu była wspaniała. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili, serdecznie dziękujemy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: MK oraz opublikowany na portalu Giżycko: Święto szkoły w gimnazjum w Bystrym
Oceń artykuł:

(0)