Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Dziecka w Gimnazjum nr 1 na ,,dopingu".

Na 1 czerwca czekają wszystkie dzieci, te małe i te większe. Nasze gimnazjalne dzieci również tupały nóżkami z niecierpliwości. Doczekały się. Ich święto w Gimnazjum nr 1 było obchodzone hucznie, wesoło i na sportowo.

Uczniowie i wychowawcy wszystkich klas mogli sprawdzić się w wielu ekscytujących konkurencjach przygotowanych z rozmachem przez nauczycieli wychowania fizycznego.
Do klasycznych należały rzuty do kosza, strzały do bramki i slalom rowerowy. Były również dyscypliny bardziej fantazyjne, jak przenoszenie wody w dłoniach, wyścig w nartach, sztafeta w workach i z użyciem kół hula-hop, a także skoki przez skakankę, które okazały się bardzo dobrym ćwiczeniem integracyjnym, ponieważ sześć osób musiało idealnie zsynchronizować swoje skoki.
Dla naszych tęgich głów również znalazło się coś ciekawego. Drużyny musiały ułożyć puzzle na czas oraz zbudować wieżę z jak największej ilości kartonowych pudeł. Różne były techniki i metody, czasem bardziej liczyła się inwencja twórcza, niż umiejętności. A najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili. Nawet nauczyciele mogli poczuć się jak dzieci, dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i ich samych.
Wszyscy chętnie brali udział w konkurencjach, albo dopingowali uczestników. Niejednokrotnie walka o jak najlepszy wynik była dramatyczna i wymagała poświęceń.
W przerwach między konkurencjami wszystkie dzieci mogły udać się do okolicznościowej kawiarenki i poczęstować pysznymi ciastami, których sponsorem byli kochani rodzice.
Tradycyjnie już na zakończenie odbyły się rozgrywki w siatkówkę rozgrywaną balonami napełnionymi wodą. Zwycięska drużyna klasy IB dostąpiła zaszczytu rozegrania meczu z teamem nauczycieli.
W tym roku nauczyciele skorzystali z możliwości rewanżu i po dramatycznej walce wygrali z uczniami 5:4.
Jak emocjonująco i radośnie było, można zobaczyć na Facebooku szkoły.
Trzeba przyznać, że pan Piotr Trochim w kunszcie komentatorskim nie ustępuje Dariuszowi Szpakowskiemu :).
Dzień zakończył się rozdaniem smakowitych nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.

Najlepiej ze wszystkimi konkurencjami poradziła sobie klasa IIIA, drugie miejsce zajęła klasa IIIB, a trzecie IIID. Jednak tak naprawdę na wyróżnienie zasłużyli wszyscy uczestnicy Dnia Dziecka.
Dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę!
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: GM1
Oceń artykuł:

(0)