Piątek, 23 lutego 2018. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Podziel się:

Podziel się:

Powiatowy finał turnieju BRD szkół podstawowych i gimnazjów.

W piątek 28 kwietnia 2017 r. w Gimnazjum nr 1 miały miejsce eliminacje powiatowe Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu giżyckiego.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:
1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
4. Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Drużyny z poszczególnych gmin naszego powiatu reprezentujące gminy : Kruklanki, Miłki, Ryn, Giżycko i miasto Giżycko rywalizowały w konkurencjach takich jak np. test z przepisów ruchu drogowego, jazda sprawnościowa rowerem po miasteczku ruchu drogowego i torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.
Turniej ma charakter wieloetapowy, co oznacza, że zwycięska drużyna jest wyłaniana poprzez eliminacje szkolne, powiatowe oraz Finał Wojewódzki, który zakończony jest wręczeniem pucharów oraz atrakcyjnych nagród rzeczowych ufundowanych przez poszczególne gminy biorące udział na etapie powiatowym poprzedzonym. W wyniku eliminacji powiatowych nasz powiat reprezentowały będą następujące szkoły:
W kategorii szkół podstawowych : SP4 z Giżycka, a w kat. gimnazjów- Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II
Najlepszym zawodnikiem wśród uczniów Gimnazjów był : Maciej Biega z kl. 2a , który nie popełnił żadnego błędu w testach jak i jeździe sprawnościowej, czy pierwszej pomocy przedmedycznej, zaś podobny wynik w kategorii szkół podstawowych uzyskała Aleksandra Byrwa z SP4.
Zwycięskimi drużynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Finał Wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych odbędzie się w Nidzicy w terminach:
Szkoły Podstawowe – 11.05.2017 r. 
Szkoły Gimnazjalne – 12.05.2017 r. 

Mirosław Boć
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: GM1
Oceń artykuł:

(0)