Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Podziel się:

Podziel się:

Światowy Dzień Liczby Pi oraz Ogólnopolski Dzień Matematyki w Gimnazjum nr 1.

Dnia 14 marca 2017 r. po raz pierwszy w Gimnazjum nr 1 obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi oraz Ogólnopolski Dzień Matematyki. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

Obchody tego święta rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej dotyczącej ciekawostek o magicznej liczbie Pi. Następnie pod merytorycznym nadzorem pani Jolanty Cichockiej uczniowie klas trzecich w krótkim przedstawieniu pt.: „I ty możesz polubić matematykę” przybliżyli sylwetki słynnych matematyków: Talesa, Pitagorasa , Euklidesa , Archimedesa , Kartezjusza i Izaaka Newtona. Recytowali wiersze i śpiewali piosenkę o ,,Królowej nauk” czyli matematyce. Na koniec uroczystości wszystkich uczestników poczęstowano słodkościami tematycznymi związanymi z Liczbą Pi przygotowanymi przez uczniów naszego gimnazjum.
Mamy nadzieję, że tego dnia każdy uczeń znalazł coś dla siebie interesującego. Nawet na tak poważną naukę, jaką jest matematyka, warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Święto matematyki niewątpliwie miało walory dydaktyczne.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: GM1
Oceń artykuł:

(0)