Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Profil użytkownika Giżycka Grupa Regatowa

XIII Żeglarski Bal Karnawałowy czyli Ostatni Legalny Melanż na Mazurach!

Giżycka Grupa Regatowa zaprasza na XIII Żeglarski Bal Karnawałowy! Impreza w klimacie lat 20-tych i 30-tych odbędzie się w sobotę 10 lutego 2018 w sali bankietowej firmy Biłas i Synowie na Pasażu Portowym :-) Zostały jeszcze do nabycia ostatnie zaproszenia - w cenie 150 zł od osoby. Więcej informacji tel. 602686577. Dochód z balu jest przeznaczony na wsparcie wyjazdów regatowych młodych żeglarzy z Giżycka - serdecznie zapraszamy!

Chłopaki na medal!

W zakończonych w czwartek w Gdyni Mistrzostwach Europy Juniorów w klasie Laser Radial zawodnik Giżyckiej Grupy Regatowej Wojciech Klimaszewski wywalczył brązowy medal w klasyfikacji U17 - tym samym powtórzył sukces z ubiegłego roku w Tallinie. W Mistrzostwach, które trwały od 7 lipca rywalizowało 65 kobiet i 180 mężczyzn. Trenerem grupy Laser jest Cezary Borkowski.

JULIA ROGALSKA SIÓDMA NA MISTRZOSTWACH EUROPY W KLASIE LASER 4,7!

W sobotę 22 kwietnia w Los Alcázares w Hiszpanii zakończyły się mistrzostwa Europy w klasie Laser 4,7. W zawodach najlepiej z Polaków popłynęła Julia Rogalska - zawodniczka Giżyckiej Grupy Regatowej (MBSW/UKŻR NIEGOCIN Giżycko) zajmując bardzo wysokie siódme miejsce w klasyfikacji U16 (w klasyfikacji generalnej była czternasta). W sześciodniowych Mistrzostwach wystartowało 339 młodych żeglarzy, w tym szesnastu Polaków. W ciężkich wiatrowych warunkach przeprowadzono łącznie 11 wyścigów. Julii serdecznie gratulujemy! Jak trudna była rywalizacja najlepiej pokazują zdjęcia.

Najlepsi w Polsce Laserowcy są z Giżycka!

Mnóstwa emocji dostarczyli nam w ostatnich dniach zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej - podopieczni trenera Czarka Borkowskiego! W zakończonych w sobotę we francuskim Crozon Morgat Mistrzostwach Europy w klasie Laser 4.7 Julia Rogalska w klasyfikacji U16 zajęła 4 miejsce przegrywając brązowy medal jednym punktem. Wyprzedziły ją jedynie Brytyjka - Matilda Nicholls (I), Włoszka Maia-Giulia Cicchine (II) i Izraelka Shai Kakon (III). Klika dni wcześniej w niemieckim Warnemunde podczas Laser Europa Cup Stanisław Klimaszewski wywalczył w klasie Laser Radial srebrny medal - przegrywając na remisie najwyższe miejsce na podium z Brytyjczykiem Danielem Whiteley. Natomiast w w rozegranym w miniony weekend Pucharze Europy w Dziwnowie Wojciech Klimaszewski bezapelacyjnie zwyciężył w klasie Laser Radial U17. Drugie miejsce na podium wywalczył Michał Strupiński. Brąz zdobył Christopher Bezy z Hongkongu.

Złoty weekend Giżyckiej Grupy Regatowej

W zakończonym w niedzielę Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej wywalczyli trzy złote medale! Przez ostatnie dni na Zalewie Wiślanym ścigało się 425 żeglarzy na 376 jednostkach z 64 klubów. Na starcie Pucharu PZŻ stanęła rekordowa liczba zawodników z Giżycka - 22 ! Zwycięstwo Julii Szmit i Hani Dzik w klasie 420 nie stanowiło niespodzianki. Dziewczyny w stawce 25 załóg wygrały pięć z ośmiu wyścigów. W klasie Cadet na najwyższym podium stanęli Miłosz Dołęga i Staś Dann, a zwycięstwo w klasie Laser Radial ostatnim wygranym wyścigiem zapewnił sobie Wojciech Klimaszewski. Świetnie poradziły sobie też giżyckie dziewczyny startujące w klasie Laser 4.7. Marta Weiss wywalczyła wysoką szóstą pozycję, a Julia Rogalska zajęła miejsce siódme - w klasyfikacji U16 była druga. Natomiast w Nieporęcie na Zalewie Zegrzyńskim regaty w klasie Optimist gr. B wygrała Amelia Potejko pokonując ponad 120 rywali i rywalek.

Za nami żeglarski weekend na Niegocinie

W organizowanym w dniach 13-15 maja na jeziorze Niegocin Pucharze Trzech Ryb rywalizowało ponad 50 zawodników z klasy Laser. Na starcie stawiły się kluby z Chojnic, Zegrza, Poznania, Gdańska, Gdyni, Warszawy, Olsztyna, Torunia, Grudziądza, Białegostoku i Iławy. Była to impreza o najwyższym współczynniku liczonym do Pucharu Polski tej klasy. Pomimo, że sobotnie warunki pogodowe nie pozwoliły na przeprowadzenie rywalizacji, przez dwa dni (w piątek i niedzielę) w świetnych warunkach wiatrowych rozegrano aż osiem wyścigów w każdej flocie - Laser 4.7 Kobiet, Laser 4.7 Mężczyzn i Laser Radial.

Złote Żeglarki z Mazur !

W dalekim Langkawi w Malezji Julia Szmit (Giżycko) i Hania Dzik (Iława) zwyciężyły w Mistrzostwach Świata International Sailing Federation (ISAF) w klasie 420 !!!

Giżycka Grupa Regatowa na Gali Polskiego Związku Żeglarskiego

W poniedziałek 30 listopada w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala Polskiego Związku Żeglarskiego, podczas której nastąpiło podsumowanie minionego sezonu oraz wręczenie nominacji do Kadry Narodowej najlepszym zawodnikom w kraju. Nominacje czekały na pięciu zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej. Julia Szmit (420), Magdalena Daniszewska (420) i Filip Szmit (Optimist) odebrali swoje powołania osobiście. Wojciech Klimaszewski i Michał Strupiński otrzymają je po powrocie z Gran Canaria, gdzie obecnie trenują na zgrupowaniu kadry klasy Laser Radial. Julia, Filip oraz Wojciech zostali też powołani do Kadry Narodowej w zimowych klasach Ice-Optimist i DN. Za pracę ze swoimi podopiecznymi na lodzie wyróżnienie otrzymała również trenerka Barbara Dziekańska. Nominacje dla zawodników wręczyli Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesław Kaczmarek oraz trener główny Paweł Kowalski. Foto by pya.org.pl

Giżyckie bojery … najszybsze

14 listopada w Olsztynie odbyła się konferencja szkoleniowa Floty Polskiej DN. Tam też w dogodnych warunkach – nowym obiekcie Olsztyńskiego Centrum Sportów Wodnych i Lodowych odbyło się wręczenie nagród za sezon 2014/2015: - Puchar Polski Stowarzyszenia Flota Polska DN, - Grand Prix (klasyfikacja regat rozgrywanych na terenie Polski). Nagrodzeni zostali zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 10 w poszczególnych kategoriach rankingu: Senior, Junior, Junior Młodszy, Ice-Optimist oraz Masters 55+ oraz najlepsze Panie (miejsca od 1 do 3). W klasyfikacji klubowej – po raz pierwszy w historii prowadzenia klasyfikacji Pucharu Polski - 1 miejsce przypadło MBSW/UKŻR Niegocin. Za „rufą” pozostały MKŻ Mikołajki i KKS Warmia Olsztyn. Indywidualnie wyróżnieni zostali: Szymon Ignaciuk, Wojciech Klimaszewski, Michał Strupiński, Lidia Bochan, Piotr Dąbrowski, Bruno Niezbecki, Rafał Nowicki, Filip Szmit /2 m Ice Optimist/, Amelia Dziąba i seniorzy – Rafal Sielicki i Wojciech Baranowski. W. Caban Fot. M. Bochan

Giżycka Gala Żeglarska

W piątek 20 listopada w sali konferencyjnej giżyckiej Ekomariny odbędzie się Giżycka Gala Żeglarska. W programie uroczystości jest podsumowanie minionego sezonu oraz uhonorowanie zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej wyróżnieniami za wysokie wyniki sportowe. Organizatorami Gali są Międzyszkolna Baza Sportów Wodnych oraz Uczniowski Klub Żeglarstwa Regatowego NIEGOCIN w Giżycku. Początek o godz. 17.00 - wstęp wolny.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »