Sobota, 16 grudnia 2017. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Profil użytkownika Giżycka Grupa Regatowa

Chłopaki na medal!

W zakończonych w czwartek w Gdyni Mistrzostwach Europy Juniorów w klasie Laser Radial zawodnik Giżyckiej Grupy Regatowej Wojciech Klimaszewski wywalczył brązowy medal w klasyfikacji U17 - tym samym powtórzył sukces z ubiegłego roku w Tallinie. W Mistrzostwach, które trwały od 7 lipca rywalizowało 65 kobiet i 180 mężczyzn. Trenerem grupy Laser jest Cezary Borkowski.

JULIA ROGALSKA SIÓDMA NA MISTRZOSTWACH EUROPY W KLASIE LASER 4,7!

W sobotę 22 kwietnia w Los Alcázares w Hiszpanii zakończyły się mistrzostwa Europy w klasie Laser 4,7. W zawodach najlepiej z Polaków popłynęła Julia Rogalska - zawodniczka Giżyckiej Grupy Regatowej (MBSW/UKŻR NIEGOCIN Giżycko) zajmując bardzo wysokie siódme miejsce w klasyfikacji U16 (w klasyfikacji generalnej była czternasta). W sześciodniowych Mistrzostwach wystartowało 339 młodych żeglarzy, w tym szesnastu Polaków. W ciężkich wiatrowych warunkach przeprowadzono łącznie 11 wyścigów. Julii serdecznie gratulujemy! Jak trudna była rywalizacja najlepiej pokazują zdjęcia.

Najlepsi w Polsce Laserowcy są z Giżycka!

Mnóstwa emocji dostarczyli nam w ostatnich dniach zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej - podopieczni trenera Czarka Borkowskiego! W zakończonych w sobotę we francuskim Crozon Morgat Mistrzostwach Europy w klasie Laser 4.7 Julia Rogalska w klasyfikacji U16 zajęła 4 miejsce przegrywając brązowy medal jednym punktem. Wyprzedziły ją jedynie Brytyjka - Matilda Nicholls (I), Włoszka Maia-Giulia Cicchine (II) i Izraelka Shai Kakon (III). Klika dni wcześniej w niemieckim Warnemunde podczas Laser Europa Cup Stanisław Klimaszewski wywalczył w klasie Laser Radial srebrny medal - przegrywając na remisie najwyższe miejsce na podium z Brytyjczykiem Danielem Whiteley. Natomiast w w rozegranym w miniony weekend Pucharze Europy w Dziwnowie Wojciech Klimaszewski bezapelacyjnie zwyciężył w klasie Laser Radial U17. Drugie miejsce na podium wywalczył Michał Strupiński. Brąz zdobył Christopher Bezy z Hongkongu.

Złoty weekend Giżyckiej Grupy Regatowej

W zakończonym w niedzielę Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej wywalczyli trzy złote medale! Przez ostatnie dni na Zalewie Wiślanym ścigało się 425 żeglarzy na 376 jednostkach z 64 klubów. Na starcie Pucharu PZŻ stanęła rekordowa liczba zawodników z Giżycka - 22 ! Zwycięstwo Julii Szmit i Hani Dzik w klasie 420 nie stanowiło niespodzianki. Dziewczyny w stawce 25 załóg wygrały pięć z ośmiu wyścigów. W klasie Cadet na najwyższym podium stanęli Miłosz Dołęga i Staś Dann, a zwycięstwo w klasie Laser Radial ostatnim wygranym wyścigiem zapewnił sobie Wojciech Klimaszewski. Świetnie poradziły sobie też giżyckie dziewczyny startujące w klasie Laser 4.7. Marta Weiss wywalczyła wysoką szóstą pozycję, a Julia Rogalska zajęła miejsce siódme - w klasyfikacji U16 była druga. Natomiast w Nieporęcie na Zalewie Zegrzyńskim regaty w klasie Optimist gr. B wygrała Amelia Potejko pokonując ponad 120 rywali i rywalek.

Za nami żeglarski weekend na Niegocinie

W organizowanym w dniach 13-15 maja na jeziorze Niegocin Pucharze Trzech Ryb rywalizowało ponad 50 zawodników z klasy Laser. Na starcie stawiły się kluby z Chojnic, Zegrza, Poznania, Gdańska, Gdyni, Warszawy, Olsztyna, Torunia, Grudziądza, Białegostoku i Iławy. Była to impreza o najwyższym współczynniku liczonym do Pucharu Polski tej klasy. Pomimo, że sobotnie warunki pogodowe nie pozwoliły na przeprowadzenie rywalizacji, przez dwa dni (w piątek i niedzielę) w świetnych warunkach wiatrowych rozegrano aż osiem wyścigów w każdej flocie - Laser 4.7 Kobiet, Laser 4.7 Mężczyzn i Laser Radial.

Złote Żeglarki z Mazur !

W dalekim Langkawi w Malezji Julia Szmit (Giżycko) i Hania Dzik (Iława) zwyciężyły w Mistrzostwach Świata International Sailing Federation (ISAF) w klasie 420 !!!

Giżycka Grupa Regatowa na Gali Polskiego Związku Żeglarskiego

W poniedziałek 30 listopada w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala Polskiego Związku Żeglarskiego, podczas której nastąpiło podsumowanie minionego sezonu oraz wręczenie nominacji do Kadry Narodowej najlepszym zawodnikom w kraju. Nominacje czekały na pięciu zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej. Julia Szmit (420), Magdalena Daniszewska (420) i Filip Szmit (Optimist) odebrali swoje powołania osobiście. Wojciech Klimaszewski i Michał Strupiński otrzymają je po powrocie z Gran Canaria, gdzie obecnie trenują na zgrupowaniu kadry klasy Laser Radial. Julia, Filip oraz Wojciech zostali też powołani do Kadry Narodowej w zimowych klasach Ice-Optimist i DN. Za pracę ze swoimi podopiecznymi na lodzie wyróżnienie otrzymała również trenerka Barbara Dziekańska. Nominacje dla zawodników wręczyli Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesław Kaczmarek oraz trener główny Paweł Kowalski. Foto by pya.org.pl

Giżyckie bojery … najszybsze

14 listopada w Olsztynie odbyła się konferencja szkoleniowa Floty Polskiej DN. Tam też w dogodnych warunkach – nowym obiekcie Olsztyńskiego Centrum Sportów Wodnych i Lodowych odbyło się wręczenie nagród za sezon 2014/2015: - Puchar Polski Stowarzyszenia Flota Polska DN, - Grand Prix (klasyfikacja regat rozgrywanych na terenie Polski). Nagrodzeni zostali zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 1 do 10 w poszczególnych kategoriach rankingu: Senior, Junior, Junior Młodszy, Ice-Optimist oraz Masters 55+ oraz najlepsze Panie (miejsca od 1 do 3). W klasyfikacji klubowej – po raz pierwszy w historii prowadzenia klasyfikacji Pucharu Polski - 1 miejsce przypadło MBSW/UKŻR Niegocin. Za „rufą” pozostały MKŻ Mikołajki i KKS Warmia Olsztyn. Indywidualnie wyróżnieni zostali: Szymon Ignaciuk, Wojciech Klimaszewski, Michał Strupiński, Lidia Bochan, Piotr Dąbrowski, Bruno Niezbecki, Rafał Nowicki, Filip Szmit /2 m Ice Optimist/, Amelia Dziąba i seniorzy – Rafal Sielicki i Wojciech Baranowski. W. Caban Fot. M. Bochan

Giżycka Gala Żeglarska

W piątek 20 listopada w sali konferencyjnej giżyckiej Ekomariny odbędzie się Giżycka Gala Żeglarska. W programie uroczystości jest podsumowanie minionego sezonu oraz uhonorowanie zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej wyróżnieniami za wysokie wyniki sportowe. Organizatorami Gali są Międzyszkolna Baza Sportów Wodnych oraz Uczniowski Klub Żeglarstwa Regatowego NIEGOCIN w Giżycku. Początek o godz. 17.00 - wstęp wolny.

MARATON WINDSURFINGOWY w klasie TECHNO

W sobotę 5 września w Rynie odbył się Maraton Windsurfingowy w klasie Techno i RSX. Były to bardzo trudne i wymagające regaty - maraton trwał prawie 3 godziny. W zawodach rywalizowali m. in. zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej. W klasyfikacji dziewczyn Giżycczanki wywalczyły całe pudło 1. Julia Fabisiak 2. Martyna Niezbecka 3. Maria Urban. W klasyfikacji chłopców Jędrzej Cituk zajął 4 miejsce. W klasie RSX Martyna Nowicka ukończyła zawody na 12 miejscu.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »