Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Podziel się:

Podziel się:

VIII WMTDAY w SP 3

28 września 2018r. szkoły z różnych stron świata mogły uczestniczyć w bezpłatnej akcji edukacyjnej Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła znalazła się wśród tych 4588 placówek. Koordynatorem lokalnym była nauczycielka matematyki pani Ewa Ładna.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
W rolę Egzaminatorów wcielili się uczniowie klasy 8b. Każdy egzaminowany wybierał los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli udzielił poprawnych odpowiedzi, otrzymał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Tytuł Eksperta w naszej szkole uzyskało 161 osób (uczniów z klas IV-VIII i IIIG, nauczycieli, pracowników obsługi). Najlepiej tabliczkę mnożenia znają uczniowie klas: 3bG, 6b oraz 8b.
Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewa Ładna oraz opublikowany na portalu Giżycko: VIII WMTDAY w SP 3
Oceń artykuł:

(0)