Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Podziel się:

Podziel się:

Generator prezentów podczas Godziny Kodowania

Wśród ponad 160 000 wydarzeń Hour of Code na całym świecie oraz 1 200 w Polsce była też Godzina Kodowania w Zespole Szkół nr 1 w Giżycku.

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Celem Godziny Kodowania jest przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków.
Uczniowie klas V i VI ćwiczyli swoje umiejętności kodowania z Vaianą. Wykonywane zadania związane były tematycznie z nową bajką Disneya. Najciekawsze okazało się zadanie wymagające zaprogramowania tańca wojowników.
Uczniowie klasy VI b tworzyli swój świąteczny generator prezentów w języku Scratch. W opracowywanym programie Mikołaj miał zapytać czy dana osoba była grzeczna. Po odpowiedzi twierdzącej następowało losowanie nazwy prezentu z utworzonej listy zmiennych. Całość programu miały dopełnić migające gwiazdki. Uczniowie wielokrotnie sprawdzali działanie swoich generatorów - czekając, aż wylosowany zostanie prezent dla nich najlepszy. Sama przyjemność dla nauczyciela, kiedy uczniowie nie mają ochoty wyjść z sali.
Szkolny Koordynator Godziny Kodowania - Ewa Ładna
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ewa Ładna
Oceń artykuł:

(0)