Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Profil użytkownika Ewa Ładna

Wiosna z Bezpiecznym Internetem w SP3

W naszej szkole 21 marca był nie tylko Pierwszym Dniem Wiosny. Tego dnia zorganizowaliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu połączony z Dniem Nowych Technologii w Edukacji.

Przez halę gimnastyczną w ciągu 3 godziny przewinęło się ponad 270 uczniów. A działo się wiele. Można było obejrzeć kodeks internauty,...

Egzamin tuż, tuż…

Można się do niego przygotowywać w różny sposób. W Szkole Podstawowej nr 3 w Giżycku uczniom klas VIII SP oraz III G do gustu przypadły wieczorne maratony rozwiązywania zadań.

Maraton odbywa się w piątek w godzinach 18:00-22:00 na hali sportowej. Uczniowie dobierają się w 2-3 osobowe grupy....

Codey Rocky w nagrodę dla SP3

Z okazji tegorocznej edycji Tygodnia Kodowania (Code Week) firma Mentor zorganizowała ogólnopolski konkurs informatyczny. Polegał on na zaprogramowaniu w aplikacji mBlock5 animacji pt.: „Przygody robota Codey Rocky”.

Uczniowie naszej szkoły, na lekcjach informatyki, pod kierunkiem pani Ewy Ładnej,...

VIII WMTDAY w SP 3

28 września 2018r. szkoły z różnych stron świata mogły uczestniczyć w bezpłatnej akcji edukacyjnej Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła znalazła się wśród tych 4588 placówek. Koordynatorem lokalnym była nauczycielka matematyki pani Ewa Ładna.

Programowanie z Klasą

W naszej szkole, przez ostatnie dwa lata pani Ewa Ładna prowadziła innowację pedagogiczną pod tytułem „Programowanie z Klasą”. W innowacyjnych zajęciach udział brali uczniowie kończący obecnie klasę 7b.

Na zajęciach uczniowie m.in.: kodowali w grze ScottieGo, tworzyli gry interaktywne...

SP3 w matematycznej czołówce województwa

W obecnym roku szkolnym odbyła się XVI edycja Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Od listopada do marca uczniowie rozwiązywali zadania w comiesięcznych cyklach eliminacyjnych. Ostatni,...

Maraton Matematyczno-Chemiczny w SP3

Uczniowie klas III gimnazjum piątkowy wieczór spędzili w szkole biorąc udział w I Wieczornym Maratonie Rozwiązywania Zadań Egzaminacyjnych.

Do egzaminu gimnazjalnego można przygotowywać się różnie. Jedni powtarzają materiał podczas lekcji czy zajęć dodatkowych, inni ćwiczą dodatkowo w domu. Nasi...

VII WMTDAY w SP 3

Wśród 3883 placówek biorących udział w tegorocznej akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia znalazła się też nasza szkoła. Koordynatorem lokalnym była nauczycielka matematyki pani Ewa Ładna.

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy...

Matma z Kropką w tle

"Kropka" Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

W książce tej przedstawiona jest historia dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości....

Kodowanie z robotami Dash i Dot

Uczniowie klas 5 i 6, na zajęciach komputerowych prowadzonych przez panią Ewę Ładną, mogli testować kolejne roboty. Tym razem, dzięki firmie Wonder, były to Dash i Dot.

Dash i Dot to para sympatycznych robotów przypominających z wyglądu kule bilardowe. Wystarczy je uruchomić, a już zdobywają serca...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »