Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Podziel się:

Podziel się:

VI Integracyjny Turniej Pływacki "Pływam jak ryba"

Zawodnicy pływali jak ryby w wodzie na VI Integracyjnym Turnieju Pływackim, zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Podaruj dziecku radość" w Parku Wodnym Wilkasy

VI Integracyjny Turniej Pływacki "PŁYWAM JAK RYBA" za nami!
W sobotę 5 października 2019r.. pływalnia Parku Wodnego w Wilkasach zapełniła się uczestnikami VI Integracyjnego Turnieju Pływackiego „Pływam jak ryba”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych- „ Podaruj dziecku radość” przy Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku.
Uczestnikami turnieju były dzieci niepełnosprawne z giżyckich placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, Niepublicznego Zespołu Specjalnych Placówek Oświatowych PSONI, II LO, Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi - podopieczni stowarzyszenia oraz pełnosprawni rówieśnicy. Zawodnicy zintegrowali się we wspólnej zabawie w wodzie, nawiązali kontakt z rówieśnikami, uwierzyli we własne siły i możliwości. Każdy pływak pokonał dystans dowolnym stylem, samodzielnie lub z pomocą rehabilitantów, rodziców, koła czy pianki do pływania. Nad bezpieczeństwem pływających czuwali ratownicy Parku Wodnego Wilkasy. Wspaniałym, młodym pływakom, kibicowała publiczność: zastępca Burmistrza Giżycka Cezary Piórkowski, radna i dyrektor PZSiPO Małgorzata Czopińska, dyrektor CPUiIS Ewa Ostrowska, przewodnicząca Rady Gminy Giżycko Agnieszka Konc, dyrektor SOSW Justyna Matelak, dyrektor II LO Ewa Downar, dyrektor NZSPO PSONI Lucyna Patejko oraz nauczyciele- opiekunowie uczestników, rodziny dzieci.
Patronat honorowy nad turniejem objął wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz. W organizację włączył się jak co roku Park Wodny w Wilkasach z kierownik Jolantą Maksymiuk i GOKiR w Wilkasach na czele z dyrektor Ewą Sobieską.
Każdy zawodnik płynąc swoim tempem i swoim stylem osiągnął sukces i zdobył złoty medal, nagrody pamiątkowe, a drużyna- puchar, dyplom i podziękowania. Po zawodach wszyscy zaproszeni zostali na poczęstunek. Sobotnie przedpołudnie dzieci niepełnosprawne spędziły aktywnie, wspólnie bawiąc się w miłej atmosferze i we wsparciu nauczycieli- opiekunów oraz widzów. Świadczyły o tym uśmiechy na twarzach mistrzów pływania. VI Integracyjny Turniej Pływacki to nietypowy turniej, gdyż nie było w nim przegranych, a każdy zawodnik osiągnął sukces i nagrody, mimo często ograniczonych możliwości wykonał zadanie na medal i zakończył turniej z uśmiechem na twarzy! (AT)
organizatorzy
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ania
Oceń artykuł:

(0)