środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

XII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Europejskiej w SP 3

Wokalne talenty z różnych szkół zaprezentowały się w SP 3 na Wilanowie.


W Szkole Podstawowej nr 3 na Wilanowie, od wielu lat, marzec jest miesiącem piosenki europejskiej. Już po raz dwunasty młodzież z Samorządu Szkolnego i Klubu Europejskiego, pod czujnym okiem nauczycieli- Ewy Machejko, Agnieszki Dulniak i Daniela Grzyba, zorganizowała Międzyszkolny Festiwal Piosenki Europejskiej. Wzięli w nim udział uczniowie Szkół Podstawowych nr 1, 2 i 3 w Giżycku, a także uczennice ze Szkół Podstawowych w Wilkasach i Upałtach. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali utwory znanych wykonawców w języku polskim, włoskim, hiszpańskim i angielskim do podkładu audio lub a’capella. Komisja oceniała poprawność wykonania i ogólne wrażenie artystyczne w dwóch kategoriach: klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz VII, II-III oddziałów gimnazjalnych. I miejsce zajęły Magdalena Sulińska z SP 3 w Giżycku i Natalia Czerwińska z SP w Wilkasach. Drugą lokatę uzyskały Julia Matyjasek ze Szkoły Podstawowej w Wilkasach i Natalia Beksa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku, a trzecią - uczennica Szkoły Podstawowej w Wilkasach- Lidia Jurowska i Aleksandra Bielak z SP 3 w Giżycku. Wyróżnieniem nagrodzono Amelię Chomej- ze Szkoły Podstawowej w Upałtach i Zofię Paluch z SP3 w Giżycku. W tym roku również publiczność nagrodziła swoją faworytkę. Okazała się nią Zofia Paluch ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Giżycku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, Burmistrza Giżycka, Wójta Gminy Giżycko, sklep World Computer, Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Giżycku. Całą uroczystość uświetnili swoją obecnością Sekretarz Miasta Giżycko- pan Arkadiusz Połojański, dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku- pani Ewa Ostrowska , Wójt Gminy Giżycko- pan Marek Jasudowicz, przewodnicząca Rady Rodziców- pani Renata Filipkowska i dyrektor SP 3 w Giżycku- pani Ewa Lewińska.
Mamy nadzieję, że Szkoła Podstawowa nr 3 na Wilanowie ponownie będzie rozbrzmiewała muzyką w marcu przyszłego roku. Będzie to już trzynasta edycja. Zapraszamy.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ania oraz opublikowany na portalu Giżycko: XII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Europejskiej w SP 3
Oceń artykuł:

(0)