środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Każdy z nas może być patriotą

Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości w SP 3

13 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku był dniem niezwykle ważnym dla uczniów klas pierwszych oraz całej społeczności szkolnej. Na korytarzach tego dnia dominowały barwy narodowe, stroje galowe z kotylionami oraz wzniosła atmosfera. Tego dnia dzieci z klas I a integracyjnej, I b integracyjnej oraz I ci ślubowały być wzorowymi uczniami i dobrymi kolegami, dbać o dobre imię szkoły oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Podczas uroczystości pierwszaki wykazały się też wiedzą kim są i w jakim kraju mieszkają, recytując wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?” oraz śpiewając piosenkę „Moja Ojczyzna”. W dalszej części uroczystości pani Dyrektor Ewa Lewińska, pasowała każdego pierwszaka i od tej pory stał się prawowitym uczniem naszej szkoły. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki od rodziców.
Tego dnia uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uświetnił Przegląd Piosenki Patriotycznej, w wykonaniu uczniów klas 0- III SP. Uczniowie w pełnej gali, z przypiętymi kotylionami oraz niektórzy w strojach jak z tamtych lat, z wojennymi rekwizytami, pięknie śpiewali oraz tańczyli, przybliżając wszystkim tematykę pieśni patriotycznych. Każda klasa otrzymała od Rady Rodziców dyplom i talon na wspólne wyjście lub wyjazd.
Z kolei młodzież z klas VII b i III b gimnazjum przygotowała ciąg dalszy obchodów Święta Niepodległości dla klas IV- VII SP i II-III G naszej szkoły, uczniów i wychowawców z SOSW oraz rodziców. To była piękna lekcja historii. Poprzez pieśni patriotyczne, krótkie scenki z historii, wizualizację rozbiorów Polski w postaci puzzli uczniowie przedstawili losy naszej Ojczyzny. Niezwykle widowiskowe okazały się tańce przygotowane przez młodzież: polonez i taniec z wstęgami, oczywiście biało-czerwonymi. Następnie wszyscy w pozycji stojącej i z powagą zaśpiewali Rotę. Po wzruszających występach młodzieży głos zabrała Pani Dyrektor, dziękując za przygotowanie uroczystości uczniom klas VII b i III a gimnazjum oraz wychowawcom. Podsumowując stwierdziła, że każdy z nas może zostać patriotą, dobrze ucząc się, ciężko pracując oraz mówiąc słowami A. Słonimskiego, każdy może czynić dobre uczynki, a dobre uczynki to też patriotyzm.
Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ania oraz opublikowany na portalu Giżycko: Każdy z nas może być patriotą
Oceń artykuł:

(0)