środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Integracyjne półkolonie "Niezwykłe wakacje" zakończyły się

Stowarzyszenie "Podaruj dziecku radość" po raz kolejny zorganizowało dzieciom "Niezwykłe wakacje"

Integracyjne półkolonie „Niezwykłe wakacje”

Zaraz po zakończeniu roku szkolnego, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy Zespole szkół nr 1 w Giżycku zorganizowało dzieciom z giżyckich szkół Integracyjne półkolonie „Niezwykłe wakacje”. Pogoda tego lata też niezwykła- sporo deszczu, za mało słońca, ale pomimo tego nasi uczestnicy nie nudzili się. Pierwsze wakacyjne dni spędzili w Mazurolandii, w Parczu pod Kętrzynem, podziwiając park miniatur, muzeum militariów, grodzisko rycerskie, chaty regionalne, próbując swoich sił w strzelaniu z łuku oraz bawiąc się na dmuchańcach i placu zabaw. Starsi uczestnicy zwiedzili też pobliską siedzibę Hitlera w Gierłoży. Niezwykłą atrakcją dla dzieci była przejażdżka kolejką wąskotorową z Ełku do Sypitek i z powrotem.
Kiedy pogoda płatała figla, koloniści poprawiali sobie humory oglądając film 3d „ Gru, Dru i Minionki” w Suwałkach, bawiąc się w Bajkolandii, w kręgielni oraz korzystając z kąpieli w Parku Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.
W piękną słoneczną pogodę dzieci zwiedzały Motylarnię i ogrody pokazowe w Marcinkowie koło Mrągowa. W Mrągowie zaś uczestnicy półkolonii odwiedzili Muzeum Sprzętu Wojskowego, gdzie poznali historię starych pojazdów, nie tylko wojskowych. Mieli okazję odbyć niezwykłą przejażdżkę pojazdem opancerzonym Skot- to były emocje!
Po nich tylko pyszne lody i ciasto w Cudo Caffe w Mrągowie.
Słoneczna pogoda pozwoliła też uczestnikom półkolonii na spacer po Giżycku, szlakiem naszych zabytków, rejs niezwykłym statkiem Dźwina po Niegocinie oraz na mecze piłki nożnej na szkolnym boisku.
Największą i niezwykłą atrakcją dla uczestników półkolonii była zielona szkoła w niezwykłym miejscu - Parku Rozrywki Aktywnej BARTBO w Butrynach . Tam niezwykłe atrakcje dla dzieci, niezwykła gościnność i opieka instruktorów, a w szczególnie naszego opiekuna pana Włodka.
Nocleg w wojskowych namiotach, na kanadyjkach – to nie lada wyzwanie, któremu sprostali wszyscy uczestnicy półkolonii, pomimo nocnej burzy. Ale zawsze po burzy nadchodzi słońce, więc dzieci mogły korzystać z niezwykłych atrakcji BARTBO takich jak: jazda na
segwey’u , zabawy na dmuchawcach, zabawach z wielką piłką oraz innych atrakcjach Parku Rozrywki Aktywnej. Najodważniejsi koloniści (a było ich wielu) zmierzyli się z trasami parku linowego, oczywiście pod okiem instruktorów. Na koniec dnia wspólne ognisko, grill, pieczenie kiełbas, wspólna zabawa.

Codziennie podczas półkolonii, były też pyszne śniadanka ( szwedzki stół) oraz obiadki przygotowywane przez szkolne panie kucharki.
A w wolnej chwili dzieci wykonywały prace plastyczne na ogłoszone konkursy: „Zabytki Mazur", "Bezpieczne Mazury latem" i " Stop uzależnieniom". Za piękne prace autorzy otrzymali nagrody ufundowane przez ze Stowarzyszeniem oraz FOWJM, Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej oraz sklep Globo. Była też odrobina czasu na gry zespołowe przy stoliku. Każdy uczestnik tego wypoczynku dostał różne gadżety, pozyskane od sponsorów lub instytucji. Tyle atrakcji w czasie półkolonii odbyło się dzięki ludziom dobrej woli, darowiznom oraz darczyńcom indywidualnym. Organizację półkolonii wsparli też: Kuratorium Oświaty w Olsztynie i Urząd Miejski w Giżycku.
Niezwykłe wakacje za nami, ale wakacje trwają nadal, niech będą dla was dzieciaki w dalszym ciągu niezwykłe!
Stowarzyszenie „Podaruj dziecku radość” ( AT)
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Ania oraz opublikowany na portalu Giżycko: Integracyjne półkolonie "Niezwykłe wakacje"
Oceń artykuł:

(0)