Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Od 1 stycznia Czarcia Góra będzie Diablą Górą

2009-12-29 00:00:00

Nowy Rok mieszkańcy trzech miejscowości w gminie Kruklanki przywitają zmianą nazwy. I tak obecna Czarcia Góra zmieni się na Diablą Górę, a Jurkowo Węgorzewskie zostanie tylko Jurkowem. Kosmetyczną zmianę przejdą Żabinki, bowiem od 1 stycznia ta miejscowość powinna być dla wszystkich Żabinką.

— Poza tym nastąpi jeszcze szereg poprawek dotyczących zmiany rodzaju miejscowości np. z osady na wieś, wsi na osadę, wsi na przysiółek, gajówki na osadę leśną — mówi Barbara Ginkowska, sekretarz gminy Kruklanki. — Zmiany mają na celu uporządkowanie rozbieżności nazewniczych na terenie gminy w stosunku do "Wykazu urzędowych nazw miejscowości w Polsce".

Zanim doszło do finału, wprowadzenie zmian musiało być poprzedzone długimi procedurami. Przeprowadzano konsultacje społeczne, zbierano opinie starosty, Nadleśnictwa Borki itp. Wnioski o zmiany nazw gmina składała za pośrednictwem wojewody do MSWiA.


W przypadku gminy Kruklanki zmiany nie pociągają za sobą żadnych poważniejszych kosztów dla mieszkańców. Tylko dwóch mieszkańców Czarciej Góry będzie musiało wymienić dowody osobiste.

S.K.
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.