Sukcesy naszych łyżwiarzy w ogólnopolskich zawodach

2022-11-16 08:00:00(ost. akt: 2022-11-16 09:03:18)

Autor zdjęcia: Arch. UKS Sekcja Łyżwiarsko-Wrotkarska przy MOSiR w Giżycku

Jak to w sporcie bywa, o wynikach często decydują możliwości treningowe i sprzęt, na szczęście te braki tym razem udało nam się skrzętnie ukryć - zapewnia trenerka giżyckich łyżwiarzy Jolanta Maksymiuk.
Ogólnopolskie Zawody Arena dla Niepodległej w Tomaszowskiej Arenie Lodowej to nie tylko satysfakcja z dobrych wyników i rekordów życiowych naszych zawodniczek, ale i dobre przygotowanie do kolejnych startów i budowanie formy sportowej - informuje UKS Sekcja Łyżwiarsko-Wrotkarska przy MOSiR w Giżycku. - Dobra jazda naszych łyżwiarek została zauważona przez innych trenerów, którzy nie chcieli wierzyć w taką poprawę techniki jazdy od lipcowych zawodów, bez treningu na torze lodowym.

Na zawodach najlepiej wypadła Julia Kudrycka, która zajęła 2. miejsce w wieloboju w kategorii E1. Julię obserwuje i chwali za postępy nasza olimpijka Natalia Czerwonka, która zajmuje się również szkoleniem dzieci i młodzieży. Julia uzyskała też młodzieżową brązową klasę sportową PZŁS w biegu na 500 m (54,48 sek).

Niewiele gorzej zaprezentowała się Hanna Bierć, która walczyła o podium, ale upadek spowodował, że zajęła 5. miejsce w wieloboju. Na pocieszenie zostają rekordy życiowe na 100 i 500 m.

W starszej grupie wiekowej (E2) wystartowały dwie zawodniczki które od niedawna trenują łyżwiarstwo szybkie. Lepiej zaprezentowała się Magdalena Milewska zajmując 16. miejsce w biegu na 500 m i w klasyfikacji wielobojowej. Tylko dwie setne zabrakło jej do złamania granicy jednej minuty w biegu na 500 m.

Również duże postępy w ostatnim czasie są udziałem Oli Borawskiej, która znacznie poprawiła rekord życiowy na 100 m i zajęła dobre 19. miejsce na 500 m w stawce 30 zawodniczek, które dużo dłużej trenują łyżwiarstwo szybkie.

Rekordy życiowe w biegu na 500m i 1000m ustanowiła również Lena Krzyżewska i zajęła 24. miejsce w wieloboju. Dwukrotnie pokonała też lokalną rywalkę w biegu na 1000m, tak że jest najlepsza zawodniczką na tym dystansie w naszym okręgu.