Kolarze z Giżycka w czołówce klasyfikacji generalnej

2021-06-16 13:34:33(ost. akt: 2021-06-16 13:47:58)

Autor zdjęcia: Fot. ŻTC oraz Szymon Gruchalski

W sezonie 2021 trzech kolarzy z Giżycka bierze udział w wyścigach kolarstwa szosowego organizowanych przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Cykl składa się z 11 etapów. Po 5 etapach plasujemy się w czołówce (każde w swojej kategorii wiekowej) klasyfikacji generalnej - informują giżyccy sportowcy.
Przedstawiamy naszych kolarzy:

Magdalena ŁOSOWSKA
Od kilku lat aktywnie trenuje na rowerze MTB i odnosi sukcesy, zajmuje miejsca na podium. Ostatnio startowała MTB i zajęła 3. miejsce w wyścigu Maratony Kresowe w Wasilkowie koło Białegostoku. Od tego roku rozpoczęła profesjonalny trening pod okiem trenera, ma za sobą trzy starty w kategorii K40 na szosie. Na każdym z nich zajęła miejsce tuż za podium.

Paweł KOLEŚNIK
Trenuje kolarstwo szosowe od dwóch lat pod okiem tego samego trenera co Magdalena. W tym roku pierwsze poważne starty na szosie w cyklu ŻTC SUPER PRESTIGE. W każdym etapie finiszował w czołówce w kat. M3. Natomiast w wyścigu Orlen Lang Team Race Białystok organizowanym przez Czesława Langa zajął 2. miejsce w kat. M3.

Mariusz PERKOWSKI
To "mózg" tego projektu, były zawodnik, Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy w kolarstwie. Reprezentant klubów kolarskich: LKS Baszta Golczewo i PlanetX BO GO Szczecin, zdobywca Mistrzostwa Polski w indywidualnej jeździe na czas maratończyków w 201 roku, uczestnik wyścigów UCI.
Na początku kariery odnosił wiele zwycięstw w wyścigach na rowerze MTB. Obecnie jest żołnierzem zawodowym, trenerem.
Razem z Magdaleną i Pawłem dzielni walczy o jak najlepsze wyniki w cyklu ŻTC.
Mariusz planuje zająć się profesjonalnym coachingiem i przekazywać swoje doświadczenie i wiedzę innym.