Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Zwolnienie z ZUS w turystyce

2021-01-14 08:15:20 (ost. akt: 2021-01-14 08:34:51)

Autor zdjęcia: arch.GG

15 stycznia mija termin składania wniosków o zwolnienie ze składek ZUS. Tarcza rozszerzona została na kolejnych przedsiębiorców, również organizatorów turystyki. Warunkiem skorzystania ze wsparcia jest odpowiednie PKD i spadek obrotów.

Organizatorzy turystyki, piloci i przewodnicy wycieczek po muzeach, działalność filmowa, artystyczna, kulturalna, sportowa i w zakresie architektury, to branże, które mogą liczyć na zwolnienie ze składek ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień. Wnioski mogą składać również hotele i podobne obiekty zakwaterowania, jeśli ich działalność ujęta została w wykazie podmiotów objętych wsparciem, czyli PKD 55.10.Z i 79.12.Z. Warunkiem jest również spadek przychodu o 75% za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w stosunku do tego samego miesiąca poprzedniego roku.

– Zwolnienie będzie obejmować także składki opłacone. Jeśli przedsiębiorca je opłacił, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć na przyszłe składki. To kolejny realizowany przez ZUS ważny etap wsparcia przedsiębiorców dotkniętych pandemią koronawirusa – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

– Spadku dochodów w ubiegłym sezonie turystycznym chyba nikt, kto prowadzi hotele czy noclegi nie odnotował. Więc co to za wsparcie i dla kogo? – pytają giżyccy przedsiębiorcy z branży turystycznej. – Minionego lata sporo działo się na Mazurach. Trudno było znaleźć wolne pokoje w Giżycku czy okolicy. To był dobry sezon w turystyce.

Przedsiębiorcy mogą wnioskować również o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej 6.0. W tym przypadku wnioski można składać do końca stycznia.
rs

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages