Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Po 16 dniach szkolenia złożą przysięgę

2020-11-16 11:55:55 (ost. akt: 2020-11-16 10:33:43)

Autor zdjęcia: Arch. WOT/Giżycko

Ponad 30 kandydatów do odbycia szkolenia podstawowego w Wojskach Obrony Terytorialne przekroczyło bramę giżyckiego batalionu z 4. Warmińsko–Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nabór ochotników został przeprowadzony przy zachowaniu reżimu sanitarnego i wszelkich środków bezpieczeństwa. Każdy z ochotników miał wykonany test na obecność koronawirusa.

W trakcie wcielenia kandydaci otrzymali umundurowanie i ekwipunek. Ochotnicy zostali poddani również ocenie sprawności fizycznej, która obejmowała „test wejściowy” oraz przeprowadzono badanie współczynników budowy ciała. Wyniki zostaną wykorzystane w dalszej służbie, głównie w celu doskonalenia sprawności fizycznej kandydatów.
— Pomimo trudnej sytuacji w kraju działania żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Odporna Wiosna” zachęciły wiele osób do podjęcia wyzwania do grona „terytorialsów”. Zaobserwowano duże zainteresowanie służbą w 4. Warmińsko–Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, po tym jak mieszkańcy regionu zobaczyli działania w czasie pandemii. Wiele osób zobaczyło sens służby i zdecydowało się do nas dołączyć – informuje ppłk Tomasz Pietruczuk, dowódca giżyckiego batalionu.
Cały proces szkolenia trwa trzy lata i po tym czasie można uznać go za w pełni wyszkolonego żołnierza. Później doskonali on swoje umiejętności w ramach dalszych zajęć rotacyjnych.

— Zwieńczeniem szkolenia podstawowego będzie złożona przysięga wojskowa, która odbędzie się 29 listopada 2020 roku w Giżycku — przekazuje Anna Tunkiewicz, rzecznik 41. Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku.

Wojska Obrony Terytorialnej są rodzajem sił zbrojnych, który opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach. Dzięki temu, że szkolenia odbywają się głównie w dni wolne od pracy – służba w WOT daje możliwość pogodzenia życia rodzinnego i zawodowego ze służbą.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Vortex #3007974 | 10.10.*.* 17 lis 2020 21:42

  A jakie to życie zawodowe mają ci młodzi, dopiero po szkole ludzie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ktoś wyjaśni co to #3007504 | 10.10.*.* 17 lis 2020 08:25

  "lekka piechota"? poważnie pytam, może mają jakiś limit wagowy? czy nie mogą podnosić więcej niż 2 kilo?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ktoś #3007060 | 10.10.*.* 16 lis 2020 12:21

  Ciekawe co ten gość widzi w czasie pobierania wymazu :P

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages