Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Park przy ul. Gdańskiej - mieszkańcy nie chcą tu bloków

2020-10-28 14:31:00 (ost. akt: 2020-10-28 14:35:37)

Autor zdjęcia: mojegizycko.pl

Przy ulicy Gdańskiej, w tzw. "Małpim gaju" miałby powstać budynek wielorodzinny. Tak wynika z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu. Grupa mieszkańców zjednoczyła się i mówi temu stanowcze "nie".

Bloków w mieście przybywa i choć wydaje się oczywiste, że jest to naturalna odpowiedź na społeczne zapotrzebowanie na mieszkania, nie do końca odzwierciedla to stan faktyczny. Zakup lokum w Giżycku, tym bardziej z rynku pierwotnego, leży poza zasięgiem przeciętnego mieszkańca miasta. Ceny są wyjątkowe wysokie, ale nabywców nie brakuje. Mieszkanie na Mazurach, w pobliżu jeziora jest doskonałą inwestycją. Nie tylko dla zamożnych giżycczan, ale i osób z innych miast. W odpowiedzi na chęć inwestowania w nieruchomości, bloki powstają niemal jak grzyby po deszczu, a zieleni robi się coraz mniej. Takie właśnie obawy dotyczą m.in. parku przy ul. Gdańskiej.

I choć jego rewitalizacja jest potrzebna, i temat ten wraca co jakiś czas od wielu lat, tak zabudowania w tym miejscu budzą niepokój mieszkańców.

Na potrzeby wybudowania bloku mieszkalnego przy ul. Gdańskiej (w sąsiedztwie Powiatowego Urzędu Pracy), trzeba byłoby wyciąć kilkadziesiąt drzew z tzw. "Małpiego gaju". Tak wynika z Miejscowego Planu Zagospodarowani Przestrzennego dla tego terenu. Budynek, który miałby tu powstać to obiekt wielorodzinny o wysokości zabudowy do 12 metrów.

Blok wielorodzinny mógłby stanąć również przy ul. Bohaterów Westerplatte od strony parku, a także między ulicą Warszawską a Sienkiewicza.

Trwają konsultacje społeczne dotyczące MPZP. Uwagi można składać w nieprzekraczalnym terminie do 27 listopada 2020 r. pisemnie (osobiście do skrzynki korespondencyjnej wystawionej pod budynkiem urzędu), drogą pocztową na adres UM, drogą elektroniczną: za pośrednictwem ePUAP, lub podpisane podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Mieszkańcy chcą obronić zieleń i nie dopuścić do budowy bloku na terenie parku. Zbierają podpisy, uwagi, podkreślają, że nie odpuszczą.

W odpowiedzi na działania mieszkańców okolicy "Małpiego gaju" burmistrz wystosował e-mail, w którym pisze, że on także ma wątpliwości, czy zabudowa w tym miejscu nie tylko jest wskazana, ale czy w ogóle możliwa.
Z.O.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Vortex #3007937 | 10.10.*.* 17 lis 2020 21:01

  Miasto zaczyna przypominać "beton" jeden wielki placek betonowy. Dlaczego nie wybudują bloków w terenie uzbrojonym w kanalizację, wodę, co i cow - doskonałe miejsce pomiędzy Kotłownią przemysłową a Kotłownią tzw tereny "skadowe" odpadów przy małej ulicy Grodzieńskiej.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Budować! #3005849 | 10.10.*.* 13 lis 2020 19:37

  Nie patrzeć na oszołomów i na Pióra!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. postulat #3001729 | 10.10.*.* 5 lis 2020 14:23

  Przenieście Małpi Gaj na Pomorską

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Coś mi tutaj nie gra #3001687 | 89.229.*.* 5 lis 2020 13:15

  Budynek jest w Planie Zagospodarowania... a burmistrz ma jakieś wątpliwości. Więc kto tworzy Plan... i nanosi poprawki? Wygląda na to , że krasnoludki pracują na Planie.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mieszkaniec #2995789 | 5.184.*.* 28 paź 2020 18:14

  Boże widzisz, a nie grzmisz! Co za idiota ma takie pomysły w tym mieście. Weźcie się za potrzebną pracę, to może głupota z głowy wyjdzie. Mieszkańcy nie dajcie się!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (9)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages