Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Wypadek na trasie Wejdyki- Ryn. Dwoje dzieci i ich mama w szpitalu

2020-10-19 11:21:20 (ost. akt: 2020-10-25 09:01:47)

Podczas minionego weekendu w powiecie giżyckim doszło do dwóch wypadków. Pierwszy miał miejsce w m. Grajwo gm. Giżycko, a drugi na trasie Ryn-Wejdyki, gdzie kobieta jadąca oplem z dwójką dzieci uderzyła w nadjeżdżające z naprzeciwko volvo. Dzieci trafiły do szpitala

Jeżeli chodzi o zdarzenie w m. Grajwo gm. Giżycko policjanci otrzymali zgłoszenie w piątek, 16 października około godz. 16. Z ustaleń wynika, że kierowca fiata jadąc drogą żwirową w pewnym momencie stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze, auto dachowało. 35-letni kierowca został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Ełku.

Jadący z nim pasażer nie odniósł obrażeń, badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Badanie krwi u kierowcy wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że 35-latek miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.


Groźne zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 18 października na trasie Ryn-Wejdyki, droga krajowa nr 59. Tam 28-letnia kierująca oplem podróżowała z dwójką dzieci w wieku 11 i 6 lat. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierująca oplem na łuku drogi w prawo straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie bocznie zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka volvem. Kierowcy tego zdarzenia byli trzeźwi. Z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala w Suwałkach został przetransportowany 11-latek, a 6-latka wraz z matką trafiła do szpitala w Olsztynie.

O północy z niedzieli na poniedziałek policjanci interweniowali wobec kolejnego pijanego kierowcy, który w m. Lipowy Dwór gm. Miłki zjechał do przydrożnego rowu. Kierowcy nic się nie stało, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.
Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

Źródło: KPP Giżycko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages