Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

59- latka straciła prawo jazdy

2020-10-16 11:54:15 (ost. akt: 2020-10-16 11:55:28)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

59-letnia kierująca do kontroli drogowej została zatrzymana w miejscowości Świdry gm. Giżycko. Powód – nadmierna prędkość w terenie zabudowanym. Kierująca pędziła subaru z prędkością 123 km/h na tzw. „pięćdziesiątce”. Kierująca pożegnała się z prawem jazdy na okres trzech miesięcy. Została ukarana także mandatem karnym i punkami karnymi.

Pamiętajmy!

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym z winy kierujących. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki.
Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym, kryje się tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.
źródło: KPP w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages