Katarzyna Zubowicz Mistrzynią Polski

2020-09-23 09:00:51(ost. akt: 2020-09-23 09:25:54)

Autor zdjęcia: Fot. Adrian Stykowski

W miniony weekend (18-20 września) odbyły się XII mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym osób niepełnosprawnych. Katarzyna Zubowicz zajęła pierwsze miejsce w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii kobiet oraz drugie miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Mistrzostwa odbywały się na terenie Kielnarowej w gminie Tyczyn oraz w Budach Głogowskich na terenie gminy Głogów Małopolski. Obie miejscowości leżą w województwie podkarpackim.

W jeździe na czas niepełnosprawni kolarze rywalizowali na liczącej 11,1 km trasie indywidualnej jazdy na czas oraz na różnym w zależności od kategorii niepełnosprawności dystansie wyścigu ze startu wspólnego (jedna pętla wynosiła 5,35 km).

Katarzyna Zubowicz wywalczyła została Mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii kobiet oraz wicemistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas.