Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

Dożynki Gminne w Wydminach 2020

2020-09-07 08:58:22 (ost. akt: 2020-09-07 09:46:17)

Autor zdjęcia: Dożynki Gminne 2020 Wydminy

5 września w Wydminach obchodzono Dożynki Gminne 2020. Tradycyjnie uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Wydminach, gdzie zostały poświęcone wieńce dożynkowe i chleby z tegorocznych plonów.

Po mszy barwny korowód dożynkowy eskortowany przez nowy wóz strażacki OSP Wydminy i prowadzony przez kapelę Wydminioki przeszedł ulicami Wydmin na plac Rynek, gdzie odbyła się część oficjalna i artystyczna dożynek. Orszak dożynkowy powitał pieśnią dożynkową chór Lira z GOK Wydminy — relacjonuje przebieg dożynek gmina Wydminy.

Starostowie dożynek Wioletta Dawid z Wydmin i Robert Zujko ze Szczepanek wręczyli chleb dożynkowy Wójtowi Gminy Wydminy Radosławowi Królowi z przesłaniem, aby sprawiedliwie go podzielił pomiędzy mieszkańcami gminy, co uczynił wraz przedstawicielami władz samorządowych gminy oraz ze starostami dożynek.

Wójt, dyrektor GOK Wydminy Ewa Kulpińska-Mejor oraz przewodniczący Rady Gminy Wydminy Waldemar Samborski wręczyli dyplomy i czeki towarowe wykonawcom wieńców dożynkowych.

W tym roku piękne wieńce dożynkowe zaprezentowały sołectwa: Gajrowskie, Gawliki Wielkie, Mazuchówka, Wydminy oraz Anna i Stanisław Bałdygowie. Na smaczne wyroby do swoich stoisk zapraszały Koła Gospodyń Wiejskich z Mazuchówki i Wydmin. Można było się także raczyć pyszną grochówką i żurkiem na stoisku firmy z Orzysza.

Nie zabrakło także stoiska Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, która zorganizowała konkurs na najładniejsze stoisko Kół Gospodyń Wiejskich, w którym główną nagrodę zdobyło KGW Mazuchówka. Także Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z Giżycka zorganizowała konkurs dla rolników z wiedzy BHP, w którym zwyciężył Wojciech Chęcmanowski z Mazuchówki, II miejsce zdobył Leszek Siekaniec z Gawlika Wielkiego, a III Waldemar Wilgocki z Gawlika Wielkiego.

W części artystycznej program „Lata dwudzieste” zaprezentował Mazurski Zespół Pieśni i Tańca Ełk. Piękne piosenki lwowskie, wileńskie i warszawskie z okresu dwudziestolecia XX wieku okraszone wspaniałymi tańcami zachwyciły uczestników dożynek.
Na scenie pojawił się również Zespół Tańca Ludowego „Perła Warmii” z Lidzbarka Warmińskiego. Młodzi tancerze zatańczyli tańce ludowe z różnych regionów Polski. Dożynki zakończył występ zespołu „Wydminersi” z GOK Wydminy.
Źródło: GOK Wydminy


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tadd #2968932 | 185.25.*.* 7 wrz 2020 15:21

  A tak jakoś cicho o prawach miejskich dla Wydmin :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages