Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

W jeziorze Dargin utonął 18- latek

2020-07-27 09:46:49 (ost. akt: 2020-08-03 09:16:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GG

W niedzielę, 26 lipca w jeziorze Dargin utonął 18- letni mieszkaniec Szkocji. Młody mężczyzna wszedł z łodzi do wody i już nie wypłynął.

W niedzielę około godziny 15.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie został poinformowany przez ratowników MOPR-u, że na jeziorze Dargin doszło prawdopodobnie do utonięcia.

Mundurowi ustalili, że na jachcie pływała grupa znajomych w wieku 18-20 lat.
Cześć z nich weszła do wody, aby popływać, w pewnym momencie jedna z osób zaczęła tonąć. Kiedy znajomym nie udało się wydobyć młodego mężczyzny z wody, wezwali na pomoc służby ratunkowe.

Na miejscu zdarzenia w akcji poszukiwawczej brały udział dwie łodzie policyjne, jedna z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie druga zaś z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, dwie łodzie MOPRU z Giżycka oraz trzy łodzie straży pożarnej w tym dwie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie i jedna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku. Na miejscu pracowali również płetwonurkowie.

W działaniach poszukiwawczych wykorzystane były dwa sonary oraz robot podwodny z kamerą. W trakcie poszukiwań na ekranie noktowizora strażacy zauważyli prawdopodobnie ciało mężczyzny.

Potwierdzili to używając specjalistycznego robota. Następnie płetwonurek około godziny 20:30 wydobył ciało 18-letniego mieszkańca Szkocji z Jeziora Dargin.

Funkcjonariusze na miejscu pod nadzorem Prokuratora przesłuchali świadków zdarzenia oraz przeprowadzali oględziny miejsca zdarzenia. Teraz Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Giżycku będą prowadzić czynności zmierzające do ustalenia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages