Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Minister Mariusz Błaszczak z wizytą w Giżycku

2020-07-09 13:44:29 (ost. akt: 2020-07-13 11:38:04)
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak z wizytą w giżyckiej Ekomarinie

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak z wizytą w giżyckiej Ekomarinie

Autor zdjęcia: Zuzanna Ołdakowska

W czwartek (9 lipca) w Giżycku Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej spotkał się z uczestnikami akcji rekrutacyjno-promocyjnej w ramach letniej edycji kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Minister Mariusz Błaszczak goszcząc w giżyckiej Ekomarinie na pikniku wojskowym, zachęcał do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego.

Mówił o rosnącym uposażeniu żołnierzy, a także dużym zainteresowaniu rodaków służbą wojskową i tendencji wzrostowej jeśli chodzi o liczbę kandydatów. Zauważył, że w ostatnich miesiącach do służby w wojsku zgłosiło się wiele osób, które straciły pracę z powodu pandemii koronawirusa.

— Dzisiejsze spotkanie jest skierowane do wszystkich tych, którzy jeszcze nie wiedzą co chcą w życiu robić, żeby wybrali wojsko polskie— mówił podczas wystąpienia nad Niegocinem.— Dwie trzecie osób, które w dobie pandemii zgłosiły się do służby wojskowej, to te, które straciły prace. Korzyści są dla tych, którzy zgłaszają się, ale i wojska, które wciąż potrzebuje nowych żołnierzy.

Po przemówieniu minister witał się i rozmawiał z obecnymi w Ekomarinie żołnierzami.

Płk Tomasz Ciechacki, szef wojewódzkiego sztabu wojskowego w Olsztynie przemawiając w Giżycku, podkreślał znaczenie kampanii "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej".
— Wychodzimy z ofertą jak poznać Wojsko Polskie— mówił.— Na plażach w całym wojewódzkie, w ważnych miejscach nie tylko w warmińsko- mazurskim, ale w całym kraju spotkacie żołnierzy, od których dowiecie się w jaki sposób można wstąpić w szeregi Wojska Polskiego.

***
Kampania Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” ma na celu popularyzowanie służby wojskowej oraz zwiększenie liczebności Wojska Polskiego. To jeden z priorytetów Ministra Obrony Narodowej. 15 czerwca szef MON zainaugurował kolejny etap kampanii - do końca wakacji- w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie całego kraju z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych rozmawiają przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze jednostek liniowych oraz podchorążowie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages