Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

300 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy

2020-06-24 10:03:28 (ost. akt: 2020-06-24 10:05:40)
Policjanci ujawnili 300 kilogramów krajanki tytoniowej

Policjanci ujawnili 300 kilogramów krajanki tytoniowej

Autor zdjęcia: Arch. KPP w Giżycku

300 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci giżyckiej komendy. Straty Skarbu Państwa szacuje się na kwotę blisko 325 tysięcy złotych.

Giżyccy policjanci prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej, w ramach realizacji informacji operacyjnej, pojechali na jedną z ulic w Giżycku, gdzie w garażu miał być przechowywany tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Na miejscu policjanci ujawnili 10 worków tytoniu oraz część jego była rozsypana na podłodze. Po zabezpieczeniu i zważeniu okazało się, że łączna waga zabezpieczonego towaru to 300 kg. Śledczy ustalili, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę blisko 325 tysięcy złotych.

Nielegalny towar zatrzymano do dalszego postępowania. W związku ze sprawą zostali zatrzymani dwaj mieszkańcy powiatu giżyckiego w wieku 33 i 42 lat, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie.
Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3 lub obu tym karom łącznie.
źródło: KPP w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages