Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

148 naruszeń dotyczących przekroczenia prędkości w 2019 roku

2020-05-20 09:01:51 (ost. akt: 2020-05-20 09:04:07)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pięć lat temu weszły w życie przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełniają najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Mowa między innymi o zatrzymaniu uprawnień do kierowania w przypadku przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. W 2019 roku policjanci giżyckiej drogówki ujawnili 148 naruszeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Niestety na naszych drogach wciąż jest wielu kierowców, którzy łamią prawo. Tylko w ubiegłym roku na terenie powiatu giżyckiego policjanci ujawnili 148 przypadków naruszeń przepisów dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Czego konsekwencją było zatrzymanie prawa jazdy.

Wówczas prawo jazdy jest odbierane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Jeżeli osoba ta w dalszym ciągu prowadzić będzie pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeżeli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.


I tak we wtorek 19 maja około godziny 20:30 w miejscowości Spytkowo gm. Giżycko policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym BMW. Przyczyna kontroli - nadmierna prędkość. Na tzw. „pięćdziesiątce” kierowca jechał z prędkością 116 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali 30-latkowi prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat karny i punkty karne.
źródło: KPP Giżycko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages