Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

"Syrenki" na podium na I Online Mistrzostw Polski Online

2020-05-18 09:14:00 (ost. akt: 2020-05-18 09:16:28)

Autor zdjęcia: Arch. zespołu Syrenki

Zespół "Syrenki", reprezentujący Giżycko na I Online Mistrzostwach Świata Mażoretek, zdobył dwa srebrne medale oraz tytuły wicemistrzyń świata. Medalistami została formacja mix (połączenie mażoretek z cheerleaderkami) oraz trenerka grupy Karolina Doruch.

Z powodu panującej pandemii niemożliwe jest zorganizowanie stacjonarnych zawodów, mażoretki mają możliwość udziału w zawodach online, polegających na przesłaniu nagrania z występem, które później podlega ocenie międzynarodowego składu sędziowskiego. Po bardzo udanych internetowych Mistrzostwach Polski "Syrenki| postanowiły spróbować swoich sił także na mistrzostwach świata.

"Syrenki" startowały w kategorii formacje mix kadetki - polega ona na połączeniu tańca mażoretek i cheerleaderek. Mimo iż rywalizowały z bardziej doświadczonymi zespołami, ich występ został nagrodzony przez międzynarodowe jury drugim miejscem oraz tytułem wicemistrzyń świata.

Medalistkami są: Eliza Arasimowicz, Oliwia Babul, Lena Bukowska, Julia Gorgosz, Rozalia Janczylik, Iga Morawska, Natalia Ołdziejewska i Milena Pałuszyńska.

Srebrny medal wywalczyła także trenerka grupy - Karolina Doruch - w tańcu solowym z pomponami. Warto zaznaczyć, że w tej samej kategorii w zeszłym roku stanęła na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy. Dodatkowo w duecie z koleżanką, Katarzyną Kicińską z Sieradza, zajęła miejsce czwarte, w kategorii solo baton - miejsce piąte, a w kategorii solo flaga - szóste.

Online Mistrzostwa Świata Mażoretek zostały zorganizowane przez federację WAMT (World Association of Majorette-sport and Twirling). Udział w zawodach wzięło udział 51 zespołów z 12 krajów: Bułgarii, Chorwacji, Węgier, Włoch, Norwegii, Filipin, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Wielkiej Brytanii i USA.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages