Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

8 maja najlepsze życzenia kierujemy do bibliotekarzy

2020-05-08 12:00:00 (ost. akt: 2020-05-08 13:36:10)

Autor zdjęcia: Designed by Freepik

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. To okazja, aby podziękować osobom pracującym w bibliotekach miejskich, gminnych, szkolnych.

Biblioteki nadal pozostają miejscem kształtującym świadomość czytelniczą. Dla przedszkolaków biblioteka to przede wszystkim miejsce magicznych spotkań z ulubionymi bohaterami bajek, spora część młodzieży - pomimo przeniesienia swojej aktywności czytelniczej do sieci - także korzysta z wypożyczalni i regularnie odwiedza biblioteki. Wielu dorosłych nie trzeba przekonywać do czytania, stanowią oni wierną grupę sięgającą po lekturę.

Wiele osób z niecierpliwością czekało na ponowne otwarcie bibliotek. Wypożyczenie książek jest możliwe od 6 maja.

Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku czynna jest:
wtorek - godz. 9-15 (przerwa 12-12.30)
środa-piątek - godz. 10-16 (przerwa 13-13.30)
sobota - 9-14 (przerwa 11.30-12)

W bibliotece może przebywać tylko jedna osoba zaopatrzona w maseczkę i rękawiczki.
Zwrot książek następuje w miejscu wyznaczonym, a wypożyczenie w okienku obok. Nie ma dostępu do półek. Jednorazowo można wypożyczyć cztery pozycje. Nie ma możliwości korzystania z czytelni dla dzieci i dorosłych. Wcześniej należy zapoznać się z katalogiem internetowym i wybrać intersujące nas pozycje.
Czas przebywania w bibliotece należy ograniczyć do minimum.

Podobnie ograniczenia obowiazują we wszystkich bibliotekach w naszym powiecie. Na przykład w GBP w Wydminach czytelnicy mogą zamawiać książki telefonicznie (nr tel. 874210423) oraz mailowo (gbpwydminy@wp.pl) i odbierać je w siedzibie biblioteki.
— Każda książka obowiązkowo będzie przechodzić 10-dniową kwarantannę w wyznaczonym miejscu. Nie będą dostarczane książki na telefon dla osób mających problem z poruszaniem się. Do odwołania nie będą się też odbywały spotkania i inne wydarzenia w bibliotece. Nie będzie można korzystać z miejsca do pracy w bibliotece oraz z komputerów - informuje Anna Wasilczyk Kierownik GBP w Wydminach.
KT


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (09-10 maja) wydaniu m.in.

Trudniej jest się lubić, niż kochać
Dla wielu małżeństw okres izolacji związanej z epidemią to często czas nieporozumień i konfliktów. Czy efektem tych sytuacji będzie wzrost liczby rozwodów? Czy może warto zajrzeć w głąb siebie i sprawdzić, czy problem nie tkwi jednak w nas samych?

Nagrali hymn pandemii
Muzycy z Warmii i Mazur dołączyli do spektakularnego projektu Adama Sztaby. Dzięki połączonym siłom ponad 700 osób wybrzmiał utwór „Co mi Panie dasz”. I okazało się, że właśnie tekst tego utworu wyśpiewany przez polskie gwiazdy, był dla wielu tymi słowami, które „ukołysały duszę”, a kto wie, może i przyszłość? Przynajmniej tę najbliższą...

Dlaczego lubimy złe wiadomości?
W Japonii zakwitły drzewa wiśniowe. Pewien filantrop otworzył kolejną fundację dobroczynną. W Olsztynie otwarto nową szkołę… Kogo to interesuje? Śpieszę z odpowiedzą — nikogo. Co innego, gdy gdzieś wybucha pożar, dochodzi do wypadku drogowego czy jest jakiś skandal.

Bez angielskiego zwiedził 45 krajów
Na co dzień zajmuje się innowacjami w rolnictwie, a wolnych chwilach jeździ w nieznane. Miłość do podróży zaszczepiła w nim babcia. Sebastian Waśkowicz przed wyjazdem nastawia się, że będzie "ciężko", bowiem woli pozytywne zaskoczenie od rozczarowań.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sss #2918063 | 94.254.*.* 8 maj 2020 20:34

    Od Burmistrza prezent już dostali w imieniu tego bzdurnego wirusa ciach po Wypłacie dla uczciwie pracujących ludzi, brawa dla naszego Włodarza czekamy na ucięcie własnej pensji!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages