Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Przedszkola miejskie przygotowują się do otwarcia

2020-05-04 12:00:00 (ost. akt: 2020-05-04 13:05:46)

Autor zdjęcia: Pixabay

Dwa przedszkola miejskie w Giżycku - nr 1 i nr 4 - przygotowują się do otwarcia. Nie wiadomo jeszcze, kiedy będą mogły przyjąć dzieci.

— Rozpoczęto prace przygotowawcze do uruchomienia miejskich przedszkoli. Odbyło się robocze spotkanie z dyrektorami PM1 i PM4 w Giżycku — poinformował burmistrz Wojciech Karol Iwaszkiewicz. — Opracowywane są procedury związane z ewentualnym uruchomieniem miejskich przedszkoli w Giżycku oraz szacowane są niezbędne potrzeby wyposażenia w środki higieniczne i indywidualne środki ochrony osobistej pracowników. Chodzi o dostosowanie pracy przedszkoli do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

— Przedszkola mogą funkcjonować wyłącznie w warunkach zapewniających zachowanie odpowiednich standardów i reżimu sanitarno–epidemiologicznego. W związku z powyższym przewidywane jest zmniejszenie liczebności grup. Dlatego w pierwszej kolejności do przedszkoli przyjmowane będą dzieci, których oboje rodzice muszą wykonywać obowiązki zawodowe poza miejscem zamieszkania. Zasady przyjęć określą dyrektorzy placówek - przekazuje burmistrz Giżycka.


— Przygotowania trwają, ale dzisiaj jeszcze nie wiemy, kiedy będziemy mogli przyjąć dzieci — mówi Iwona Słowikowska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4 w Giżycku. — Musimy zapewnić środki ochrony osobistej, środki do dezynfekcji, mieć wyniki badań czystości wody. Musimy wypełnić wszystkie wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. O konkretnych decyzjach rodzice zostaną powiadomieni. Na pewno będziemy mogli przyjąć mniej dzieci, niż uczęszcza do naszej placówki.

Bieżące informacje będą zamieszczane na stronach internetowych giżyckich przedszkoli.
KT

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages